رتبه‌بندی اپراتورهای تلفن همراه در ۳ ماهه دوم سال ۹۹ اعلام شد

مدیر سایت 949 روز پیش
بازدید 87 بدون دیدگاه

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بیشترین رشد سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه تا پایان شهریور ماه سالجاری به نسبت خرداد ماه، با ۰.۱۸ درصد رشد متعلق به «همراه اول» و بعد از آن «ایرانسل» با رشد ۰.۰۶ درصدی بوده است؛ رایتل نیز با ریزش ۰.۲۴ درصدی مواجه شده است.

به گزارش ایلنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان بازوی سیاستگذار و ناظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه ICT، در پایان هر فصل گزارشی از وضعیت بازار رقابتی اپراتورها به عنوان پیشران توسعه بخش ارتباطات ارائه می‌دهد که در جدیدترین گزارش خود مربوط به سه ماهه دوم سالجاری از رشد ۰.۱۸ درصدی همراه اول در سهم بازار به نسبت سه ماهه اول و همچنین رشد ۰.۰۶ درصدی ایرانسل در این بازه زمانی خبر داده است.

گزارش جدید (سه ماهه دوم ۹۹) رگولاتوری ارتباطات نشان می‌دهد که سهم بازار همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب به ۵۳.۹۰، ۴۲.۷۷ و ۳.۳۳ درصد رسیده است.

گزارش قبلی (سه ماهه اول ۹۹) این سازمان نشان می‌دهد که سهم بازار «همراه اول» ۵۳.۷۲ درصد، «ایرانسل» ۴۲.۷۱ درصد و «رایتل» ۳.۵۷ درصد بوده است.

تحلیل وضعیت ۶ ماهه اپراتورهای تلفن همراه در شاخص «سهم بازار»

بنابراین اگر بخواهیم نگاهی کلی به وضعیت «سهم بازار» اپراتورهای تلفن همراه تنها در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بیندازیم، کافی است به مقایسه وضعیت سهم بازار آنها در شهریور ۹۹ با اسفند ۹۸ بپردازیم.

سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه در سه ماهه چهارم ۹۸ رگولاتوری به ترتیب برای همراه اول، ایرانسل و رایتل به میزان ۵۳.۱۴، ۴۳.۴۵ و ۳.۳۹ درصد بوده است.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت «همراه اول» در سال ۹۹ با رشد ۰.۷۶ درصدی و در مقابل، «ایرانسل» و «رایتل» به ترتیب با ریزش ۰.۶۸ و ۰.۰۷ درصدی مواجه بوده‌اند.

با مقایسه آمار ۶ ماهه و ۳ ماهه سالجاری متوجه می‌شویم که همراه اول هم در سه ماهه اول و هم در سه ماهه دوم سالجاری با رشد سهم بازار مواجه بوده است.

ایرانسل با وجود اینکه در سه ماهه دوم توانسته نسبت به سه ماهه اول رشد سهم بازار داشته باشد اما همچنان به نسبت سال ۹۸ با ریزش مواجه بوده است.

رایتل هم هرچند در سه ماهه دوم سالجاری به نسبت سه ماهه اول با ریزش سهم بازار مواجه بوده اما در کل به نسبت سال ۹۸ با رشد سهم بازار مواجه بوده است.

در جدول زیر به وضعیت سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه از شهریور سال ۹۸ تا شهریور ۹۹ به شکل فصلی پرداخته شده است:

اپراتور / زمان

تابستان ۹۸

پاییز ۹۸

زمستان ۹۸

بهار ۹۹

تابستان ۹۹

همراه اول

۵۳.۱۸

۵۳.۱۸

۵۳.۱۴

۵۳.۷۲

۵۳.۹۰

ایرانسل

۴۲.۹۹

۴۳.۳۱

۴۳.۴۵

۴۲.۷۱

۴۲.۷۷

رایتل

۳.۸۰

۳.۴۸

۳.۳۹

۳.۵۷

۳.۳۲

با انتقال آمار جدول بالا به نمودار، وضعیت کلی روند حرکتی سه اپراتور اصلی تلفن همراه کشور به این صورت بوده است:

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.