با ۶ روش آنی تمدید دفترچه درمان تامین اجتماعی آشنا شوید

مدیر سایت 825 روز پیش
بازدید 79 بدون دیدگاه

کرونا باعث شد بسیاری از فعالیت‌هایی که تا پیش از این باید حتما حضوری انجام می‌شد به حالت مجازی دربیاید تا از انتشار بیماری جلوگیری شود. یکی از دغدغه‌های بیمه‌شدگان تامین اجتماعی که باعث می‌شد مراجعات متعددی به مراکز و کارگزاری‌های شلوغ این سازمان داشته باشند، تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی بود.

اوایل خردادماه امسال بود که سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد بیمه‌شدگانش نیازی به مراجعه حضوری برای تمدید دفترچه درمان خود ندارند. برای استعلام هم پزشکان و مراکز درمانی موظف شدند با یکی از ۶ روش موجود دفترچه درمان بیمار را استعلام کرده و خدمات خود را ارائه دهند. همچنین بیمه‌شدگان تامین اجتماعی هم با یکی از روش‌هایی که برایتان شرح می‌دهیم می‌توانند از اعتبار دفترچه درمانی خود مطلع شوند.

روش اول:

در روش اول می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایل وارد سایت شوید. باید نشانی https://pwa.tamin.ir  را وارد کنید. بعد از ورود به سایت بارکد دفترچه درمانی را اسکن کنید. پس از آن می‌توانید از وضعیت دفترچه درمانی خود مطلع شوید.

روش دوم:

روش دوم استفاده از نسخه وب است. در این روش باید وارد سایت به نشانی https://medical.tamin.ir   شوید. در ادامه با وارد کردن کد ملی خود می‌توانید از اعتبار دفترچه درمانی باخبر شوید.

روش سوم:

در روش سوم باید یک کد دستوری وارد کنید. باید ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ مربع( #۱۴۲۰*۴*) را شماره‌گیری کنید. بعد از این مرحله، شماره یک را انتخاب کنید که همان گزینه استعلام اعتبار درمانی است. در ادامه کد ملی خود را وارد کنید و وضعیت اعتبار دفترچه درمانی خود را مشاهده کنید.

روش چهارم:

در روش چهارم هم باید کد دستوری وارد کنید. باید ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ ستاره ۱ مربع (#۱*۱۴۲۰*۴*) را شماره‌گیری کنید. در این حالت با وارد کردن کد ملی قادر خواهید بود از وضعیت اعتبار دفترچه درمانی  باخبر شوید.

روش پنجم:

روش پنجم استفاده از اپلیکیشن موبایل است. با این روش هم باید به سایت زیر به نشانی https://pwa.tamin.ir وارد شوید. در ادامه کد ملی خود را انتخاب کنید و وضعیت اعتبار دفترچه بیمه را ببینید.

روش ششم:

در روش ششم هم با وارد کردن کد دستوری ستاره ۱۶۶۶ مربع (#۱۶۶۶(*  می‌توانید پیش بروید. بعد از وارد کردن کد دستوری گزینه یک که اعتبارسنجی است را انتخاب می‌کنید و در ادامه کد ملی را تایپ می‌کنید. حالا می‌توانید اعتبار دفترچه درمانی خود را چک کنید.

پرداخت حق بیمه

پرداخت حق بیمه برای کارمندان و کارگران به صورت خودکار انجام می‌شود اما تنها بیمه‌شدگان حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه‌هایی تحت عنوان خویش‌فرما باید هر ماه یا هر سه یا ۶ ماه حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند. این دسته از افراد، هم می‌توانند برای دریافت قبض پرداختی به دفاتر کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه و مبلغ را همان‌جا از طریق کارتخوان واریز کنند و هم می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین کافی نت محل سکونتشان پرینت قبض حق بیمه را دریافت و نسبت به واریز مبلغ اقدام کنند. در هر دو صورت آن‌ها هم نیازی به مراجعه به دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی برای زدن مهر تمدید روی دفترچه ندارند و این کار به صورت خودکار انجام خواهد شد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.