whatsApp Business به چه کار می‌آید؟

مدیر سایت 882 روز پیش
بازدید 123 بدون دیدگاه

واتس‌اپ کاری (واتس‌اپ بیزینس) یک برنامهٔ جدیدی است که اخیرا واتس‌اپ آن را راه‌اندازی کرده است که این نسخه کاملا متفاوت از نسخهٔ استاندارد است. هدف واتس‌اپ کاری برقراری روابط کاری با مشتریان است. این برنامه برای صاحبان مشاغل کوچک بسیار مورد استفاده ‌است.واتس‌اپ با هدف سهولت در برقراری ارتباط با مشتریان و مدیریت سفارشات طراحی شده است. کاربران می‌توانند یک نمایه تجاری ایجاد کنند و جزئیاتی مانند وب سایت شرکت، موقعیت مکانی و اطلاعات تماس را به آن اضافه کنند. آنها همچنین می‌توانند به مشتریان پیام دهند، به روزرسانی‌های کاری را برای آنها ارسال کنند و به هر سوالی که دارند پاسخ دهند شرکت واتس‌اپ در این باره گفته است که صاحبان مشاغل کوچک می‌توانند از طریق واتس‌اپ بیزینس حضور تجاری در فضای مجازی داشته باشند، همچنین با مشتریان خود ارتباط موثر و مداومی برقرار کنند. صاحبان مشاغل با استفاده از این ابزار می‌توانند برای‌ مرتب سازی و پاسخ سریع به پیام‌های مشتریان استفاده کنند.

نماد واتس‌اپ بیزینس

واتس‌اپ بیزینس دارای آرم و نمادی مشابه برنامه واتس‌اپ است اما نشان داخل نماد واتس‌اپ بیزینس به جای تلفن، B سفید است. داشتن نماد سبز رنگ در یک حساب کاربری WhatsApp واتس‌اپ به عنوان “یک نماد معتبر” تأیید شده است. در همین حال، یک حساب تجاری که نشان خاکستری در نمایه خود داشته باشد به معنی آن است که شماره تلفن معتبر است و مالکیت آن  توسط واتس‌اپ تایید شده است. از طرفی دیگر اگر حساب کاربری واتس‌اپ بیزینس دارای علامت سوال خاکستری باشد به این معنی است که حساب کاربری و شماره تماس تایید شده نیست و در صورت مشاهده رفتار اشتباه می‌توان آن حساب کاربری را مسدود یا بلاک کرد.

موفقیت واتس‌اپ بیزینس

پس از ایجاد واتس‌اپ بیزینس انقلاب بزرگی در روابط کاری ایجاد شد. این درحالی است که بسیاری از برنامه‌های مشابه سعی کردند همانند واتس‌اپ چنین قابلیتی را ایجاد کنند اما موفق نشدند. واتس‌اپ با داشتن ۱.۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و روزانه ۶۰ میلیارد پیام ارسال می‌شود. جای تعجب نیست که دنیای تجارت به دنبال جذب مشتری با یک رسانه جهانی ، کاربر پسند و ثروتمند مانند واتس اپ است.

واتس‌اپ یک کانال پیام رسان تجاری قدرتمند

واتس‌اپ بیزینس پتانسیل تغییر در روند تمام پیام‌رسان‌ها  ایجاد کند. واتس‌اپ به دلیل داشتن سابقهٔ طولانی استفاده در تلفن‌های هوشمند، دارای پذیریش چشمگیری در بین کاربران داشت. این بدان معناست که مشتریان صاحبان تجاری در واتس‌اپ بیزینس از قبل از این پیام‌رسان استفاده کرده‌اند و آشنا هستند. برای شرکت‌ها، این یک فرصت عظیم برای ایجاد ارتباطات مستمر با مشتریان شما هستند. استفاده از برنامه کاربردی واتس‌اپ بیزینس به شرکت‌ها کمک می‌کند تا مشتریان را از طریق اعلان‌های یک طرفه مانند یادآوری قرار ملاقات، هشدارهای حمل و نقل، اعلان‌های پرداخت، کدهای تأیید و با نظرسنجی‌های پشتیبانی دو طرفه مشتریان را جذب کنند. صاحبان تجاری قادر به دسترسی بین المللی به کاربران هستند. علاوه بر این، داشتن رمزگذاری و تایید حساب‌های کاربری از طرف واتس‌اپ باعث  رغبت کاربران در استفاده از واتس‌اپ بیزینس می‌شود.

مکالمات اثربخش

شرکت‌ها از امکانات واتس‌اپ بیزینس برای داشتن مکالمات و تعاملات اثربخش خواهند بود. صاحبان مشاغل و مشتریان می‌توانند مستقیماً و در زمان واقعی با یکدیگر تعامل داشته باشند. به طوری که مشتریان در طول مکالمه می‌توانند احساس کنند در فروشگاه یا شرکت موردنظر حضور دارند.

فعال کردن تعامل مطمئن با پیام رسانی ایمن

همانطور که قبلاً ذکر شد، نمایه تجاری  که توسط واتس‌اپ تأیید شده  است یک کانال ارتباطی معتبری را بین شرکت‌ها و کاربران ایجاد کرده‌است. این کانال ارتباطی امن از دو طریق شکل می‌گیرد؛ یکی واتس‌اپ بیزینس که به هر دو کاربر اطمینان داده می‌شود که با کلاهبردار در تعامل نیستند. همچنین صاحبان مشاغل هم می‌دانند به دلیل دو مرحلهٔ بودن احراز هویت می توانند از اصالت کاربران مطمئن باشند.

مکالمات تجاری در واتس‌اپ بیزینس نشان‌دهندهٔ گفتگوی مستقیم مصرف‌کنندگان با نمایندگان شرکت‌های تجاری است . مشتریان می‌توانند پشتیبانی و توصیه‌هایی را دریافت کنند. مکالمات تجاری نشان‌دهندهٔ آن است که مصرف کنندگان با نمایندگان شرکت‌های‌ تجاری از طریق برنامه‌های چت برای دریافت پشتیبانی مشتری و توصیه‌های شخصی ارتباط برقرار می‌کنند. در این زمینه، مصرف کننده ممکن است با یک عامل انسانی، یک دستیار مجازی یا هر دو درگیر شود.

درنظر داشته باشید که ایده یک برنامه پیام رسان به عنوان یک پلت فرم تجاری فعالیت جدیدی نیست. WeChat، جزو پرکاربردترین برنامه‌های چت در چین بود چندسالی تجارت را با همین برنامه پیش برد. درحالی که در مرحلهٔ اولیه دسترسی یکسری از ویژگی‌ها و امکانات در دسترس نبود. ازاین رو واتس‌اپ بیزینس باعث تسهیل گفتگوهای تجاری بین مشتریان و شرکت‌ها و بالا نگه داشتن رضایت مصرف کننده می‌شود.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.