از بیمه عمر و فوایدش چه می‌دانید؟ این مطلب به درد فرزندتان می‌خورد

مدیر سایت 841 روز پیش
بازدید 125 بدون دیدگاه

این روزها تامین آتیه فرزندان حتی پیش ازتولد برای والدین به موضوعی اساسی بدل شده تا آنجا که تحقیقات زیادی انجام می‌دهند تا بتوانند بهترین راه را پیدا کنند.

یکی از راه‌های تامین آتیه بچه‌ها رفتن به سمت خدمات بیمه‌ای است. بیمه عمر و بعضا بیمه آتیه فرزندان یکی از خدماتی است که بیمه‌ها ارائه‌ می‌دهند و طرفدارانی هم دارند. حالا بیمه عمر اصلن چیست؟ بیمه عمر نوعی قرارداد است که بین فرد با سازمان بیمه منعقد می‌شود و بر اساس آن بیمه‌گر متعهد می‌شود در مقابل دریافت حق‌بیمه در زمانی معین، مبلغی را به عنوان سرمایه و یا مستمری به بیمه‌گزار یا  ذی‌نفع که از سوی او تعیین شده بپردازد. بیمه عمر درواقع یک سرمایه‌گذاری با سود تضمینی است که علاوه بر این‌که در ذات مبنای آن سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است اما حتی در مواقعی مانند بروز بیماری‌های خاص، نقص عضو، ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت شخص بیمه‌گزار به کمک وی و یا اشخاص تحت تکفل او می‌آید و هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. شاید این سوال پیش بیاید که بیمه عمر کودکان و بزرگسالان از لحاظ سرمایه‌گذاری چه تفاوتی با هم دارند! پاسخ این است که این دو تفاوت زیادی با هم ندارند. تنها مزیت مهم بیمه عمر کودکان این است که با توجه به پایین بودن سن افراد بیمه شده، سرمایه گذاری صورت بهتری دارد و مبالغی که به عنوان حق بیمه به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود در نهایت اندوخته خوبی برای فرزندتان خواهد شد. درحال‌حاضر شرکت‌های مختلف بیمه، بیمه‌نامه‌های مشابهی تحت عناوین متفاوت برای کودکان ارائه می‌کنند که همه این‌ها شرایط مشابهی را دارند و تنها ممکن است مبلغ پس‌اندازهایش با هم متفاوت باشد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد  

بیمه پاسارگاد مثل همه شرکت‌های بیمه‌ای در خصوص ارائه خدمات به بیمه‌شدگان عمر و سرمایه‌‌گذاری عمل می‌کند. این شرکت بیمه‌نامه سرمایه‌گذاریش را تحت عنوان بیمه آتیه کودک به کودکان ارائه می‌دهد. در طرح بیمه آتیه کودک و نوجوان شما با کمترین پرداخت از بالاترین سود پرداختی برخوردار می‌شوید. پس‌انداز جمع‌آوری شده در انتهای قرارداد نیز به صورت یک‌جا به شما پرداخت می‌شود.
نکته قابل توجه در این بیمه‌نامه این است که سرمایه پرداخت شده در پایان، تسهیلات و یا وام نبوده و بازپرداخت ندارد و در واقع این سود خالص شما از سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است که برای هزینه‌های مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید. مزایای دیگر این بیمه نامه دریافت وام بدون تشریفات اداری است که از پایان سال دوم امکان‌پذیر بوده و می توانید تا ۹۰ درصد از مبلغ ارزش صندوق بیمه‌نامه فرزند خود را به صورت وام دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:

چگونه کارهای عقب افتاده خود را سامان دهیم

چند پیشنهاد مهیج برای تفریح کودکان در تهران

بیمه عمر و آتیه کارآفرین

به طور کلی خرید بیمه آتیه و بیمه عمر به راحتی جایگزین مناسبی برای پس‌انداز پول برای فرزندان در بانک است. شما از بدو تولد می‌توانید با خرید یک بیمه برای فرزندتان او را در روزهای نگرانی و دلواپسی برای تامین آینده‌اش یاری کنید. در بیمه کارآفرین چیزی با عنوان خاص بیمه آتیه فرزندان وجود ندارد و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری تمامی خدمات طرح بیمه آتیه فرزندان را ارایه کرده و بیمه‌گزار می‌تواند از همان بدو تولد برای فرزندش اقدام به خرید این بیمه عمر کند. فرزند شما مسلما از بدو تولد تا حداقل سن ۲۰ سالگی نیاز به استفاده از این بیمه ندارد؛ از آنجایی که سقف این بیمه ۳۰ سال است حتی در صورت ۲۰ ساله بودن قرارداد بیمه یا بازخرید آن در سال بیستم، مبلغ قابل توجهی به بیمه‌شده خواهد رسید. انواع بیمه کارآفرین عبارتند از: بیمه عمر انفرادی کارآفرین، بیمه عمر طرح مشترک کارآفرین، بیمه عمر طرح خود‌پرداخت کارآفرین  و بیمه عمر طرح مستمری کارآفرین. شاخصه این بیمه این است که با وجود طرح‌های مختلف که در قالب بیمه عمر در بیمه کارآفرین ارایه می‌شود، این شرکت بسیار منعطف بوده و بیمه‌گزار می‌تواند در صورت نیاز طرح مورد نیاز خود را انتخاب کرده و در هر مرحله از زمان قراردادش با توجه به شرایط اقنصادی که دارد، در نوع قرارداد تغییراتی ایجاد کند.

بیمه ایران

بیمه ایران دو بیمه “زندگی مان” و “بیمه نامه کودک و نوجوان” را مخصوص این قشر طراحی کرده است. هدف از بیمه عمر کودکان ایران برای پوشش دادن نیازهای مادی کودکان در آینده و یا دوره جوانی‌شان است. بیمه عمر کودکان ایران اگرچه خدمات بیمه‌ای ارایه می‌کند؛ اما بیشتر نقش سرمایه‌گذاری در آن اهمیت دارد. مدت قراردادهای آن نیز معمولاً با مدت‌زمان‌های بالا و بیشتر از ۱۵ سال است. البته بیمه عمر قراردادی بلندمدت است؛ اما طولانی بودن قراردادهای بیمه عمر کودکان به این خاطر است که بیمه‌گزار به بیشترین سود ممکن از اندوخته بیمه عمر برسد. پوشش‌هایی که این بیمه دارد عبارت است از: پوشش سرمایه فوت عادی، پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه، پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی، پوشش مستمری ازکارافتادگی، پوشش سرمایه امراض خاص، پوشش سرمایه هزینه‌های پزشکی. مزایای مادی بیمه عمر کودکان ایران هم شامل استفاده از سود بیمه عمر، استفاده از وام بیمه عمر  و استفاده از اندوخته بیمه عمر در سال آخر حیات بیمه‌گزار است. بیمه عمر کودکان ایران را می‌توان از اولین ماه تولد کودک خریداری کرد. زمان استفاده از بیمه عمر کودکان معمولاً بین سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و به مدت قرارداد بیمه عمر بستگی دارد.

بیمه نوین

بیمه نوین هم به عنوان شرکتی که خدمات بیمه‌ای ارائه می‌دهد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این بیمه به منظور تامین هزینه تحصیلات، جهیزیه و ازدواج فرزندان و رفع نگرانی در مورد آینده آن­ها، بیمه­ نامه «آتیه فرزندان» را با شرایط و مزیت­هایی ارائه کرده که کودک را از آغاز تولد تا ۱۸ سالگی زیر پوشش انواع خدمات بیمه عمر و پس‌انداز قرار می‌دهد. بیمه‌نامه­ عمر و پس‌­انداز «آتیه فرزندان» در دو طرح با شرایط متفاوت برای فرزندان زیر ۴ سال و همچنین از ۴ تا ۱۸ سال تهیه شده است. با مراجعه به سایت این شرکت می‌توانید از میزان رقمی که لازم است برای هر دو طرح بپردازید، آگاه شوید. این شرکت پوشش‌های اضافه‌ای هم دارد؛ از جمله اینکه می‌توان با پرداخت حق بیمه اضافی از پوشش­های اضافی بیمه‌نامه عمر و پس‌­انداز «آتیه فرزندان» که شامل پرداخت هزینه پزشکی بر اثر حادثه، نقص عضو کلی بیمه­ شده و سایر موارد است، بهره­ مند شد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.