از لوگوی گوگل چه می‌دانید؟

مدیر سایت 807 روز پیش
بازدید 76 بدون دیدگاه

تقریباً هر روز ۳.۵ میلیارد جستجو در گوگل اتفاق می افتد. با آماری از این دست ، بعید نیست که یک فرد عادی آرم Google را هر روز از یک تا ۳۰ بار ببیند.در طول دو دهه گذشته ، آرم Google نمادین بوده و به راحتی قابل تشخیص است. و در تمام تحولات خود ، گمراه کننده ساده مانده است. گوگل در واقع دو نشان “اول” داشت. در سال ۱۹۹۶ ، این آرم تصویری از یک دست و نام اصلی شرکت ، BackRub ، با فونت قرمز را نشان می داد. پس از نام تجاری جدید در گوگل ، این شرکت در سال ۱۹۹۸ آرم ساده تری را روانه بازار کرد که روی آن  در چند رنگ نوشته شده بود “گوگل!”

اگرچه Google به دلیل تغییر مکرر آرم در صفحه اصلی وب سایت برای انعکاس وقایع روز و روزهای مهم در تاریخ مشهور است، اما آرم اصلی غول وب در طی سالها تغییر بسیار کمی کرده است. این یک طرح رنگارنگ و بلافاصله قابل تشخیص است اما هرکدام از این رنگ‌ها چه معنایی دارند برای خیلی‌ از افراد روشن نیست.

هر هنرمند خوبی می‌داند که انتخاب رنگ مناسب به خصوص در طراحی چیزی که برای مارک تجاری یک شرکت به عنوان آرم ضروری است، چقدر مهم است. پس تعجب آور نیست که Google باتوجه به اهمیتی که آرم شرکت دارد، به طور تصادفی رنگ‌های آرم خود را انتخاب نکرده است. وقتی از Ruth Kedar ، طراح گرافیکی که لوگوی گوگل را طراحی کرده است؛ سوال شد که از بین آنها رنگها  چگونه رنگ‌های کنونی را انتخاب کرد گفت: درواقع ما از رنگ‌های اصلی استفاده کردیم اما به جای اینکه الگوی آن مرتب باشد، یک رنگ ثانویه روی L قرار دادیم، این ایده به این معنی است که Google از قوانین پیروی نمی‌کند. ”

طراحان این شرکت در تصمیم گیری برای تعیین رنگها در آرم گوگل، می خواستند با الگویی که مورد قبول و شناخته شده باشد شروع کنند و این ایده را ارائه دادند که رنگ‌های گوگل به عنوان اولین نمودار رنگی آشنا و قابل استفاده در سراسر جهان باشد. گوگول داشتن نوآوری و تغییر الگوی‌های ثابت ذهنی را جزو چشم‌اندازهای خود تعریف کرده است  و برای انتقال این موضوع ، گوگل تصمیم گرفت الگوی سنتی را شکست دهد و در عوض L را در آرم خود به رنگ ثانویه تبدیل کند. این یک طرح ساده همراه با یک پیام مهم است، طرحی که دقیقاً چشم انداز شرکت را فقط در چند رنگ قابل تشخیص به ترتیب معنی دار به تصویر می‌کشد.

تاریخچه لوگوی گوگل

اولین آرم گوگل از سال ۱۹۹با حروف رنگی و همراه علامت تعجب

ظاهراً یک علامت تعجب در طراحی مارک جدید گوگل گنجانده شده بود زیرا آرم یاهو نیز دارای این علائم نگارشی است. به نظر می‌رسد همه شرکت های فناوری در آن زمان از یکدیگر پیروی می‌کردند.

۱۹۹۹-۲۰۱۰ طراحی آرم توسط kedar

روت کدار طراح لوگو، کار خود را با یک آرم بسیاه و سفید با استفاده از حروف چاپی Adobe Garamond آغاز کرد. او همچنین علامت تعجب را که در آرم اصلی بود حذف کرد. تلاش بعدی طراح گرافیک از حروف چاپی Catull (که باید به نظر آشنا باشد) استفاده کرد. این آرم برای ایجاد دقت ، مانند یک هدف بود.

سپس Kedar  سعی کرد تا از رنگ استفاده کند که تبدیل به رنگ‌های پایه برای لوگوی کنونی شد. پس از آن سعی شد تا از ذره بین به عنوان نمادی از موتور جستجو استفاده شود. در نهایت ، Kedar  در طراحی بعدی می‌خواست پتانسیل گوگل برای تبدیل شدن به چیزی بیش از یک موتور جستجو (از این رو حذف ذره بین) را نشان دهد. وی همچنین ترتیب سنتی رنگهای اصلی را تغییر داد تا بر غیر سنتی بودن Google تأکید کند. از این رو در ۶ مه ۲۰۱۰، گوگل آرم خود را به روز کرد ، “o” را از زرد به نارنجی تغییر داد.

در سال ۲۰۱۵، طراحان از سراسر گوگل برای یک هفته مسابقه با هدف تولید آرم و مارک جدید برای گوگل در شهر نیویورک دیدار کردند. به دنبال این اتفاق، آرم گوگل به طرز چشمگیری تغییر کرد. این شرکت الگوی متمایز آبی-قرمز-نارنجی-آبی-سبز-قرمز خود را حفظ کرد. آخرین نسخه آرم گوگل از فونت sans-serif استفاده می‌کند که با قلم‌های Times New Roman و زینتی که کلمه کلیدی قبلاً در آن ظاهر شده است متفاوت است. این قلم دارای شکلی جسورانه و ساده است که باعث می‌شود پیکسل پسند باشد، بنابراین متناسب با تمام رزولوشن‌ها است. بنابراین، کلمه کلیدی در انواع دستگاه‌ها خوانا است.

print

برچسب ها :

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.