نگران گم شدن گوشی موبایل‌تان نباشید | برنامه‌هایی برای بازیابی گوشی گمشده

مدیر سایت 920 روز پیش
بازدید 98 بدون دیدگاه

این روزها با  روز به روز بالا رفتن قیمت‌های گوشی های هوشمند از دست دادن یا گم کردن آنها به هر طریقی می‌تواند یکی از ترسناک‌ترین تجربه‌های عصر مدرن باشد.علاوه بر قیمت بالای گوشی‌های هوشمند  و هزینه بر بودن در برای تهیه مجدد می‌تواند هزینه‌های معنوی زیادی به جای بگذارد. از دست دادن تمام اطلاعات تماس، خصوصی، تصاویر شخصی و حتی داده‌های مالی می‌تواند هزینه‌های روانی زیادی به همراه داشته باشد.چرا که امکان سواستفاده برای سارقان فراهم می‌شود. با اینحال با انجام اقدامات پیشگیرانه درصورت گم کردن یا از دست دادن گوشی هوشمند می‌توانید آن را بازیابی کنید.

Family Locator by Life360

قیمت: رایگان

Family Locator by Life360 دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نام برنامه به آن اشاره می‌کند. به کاربر این امکان را می‌دهد با خانواده و دوستان خود جمعی ایجاد کند و از طریق تلفن هوشمند خود مکان آنها را پیگیری کند. همانطور که می‌توانید تصور کنید، در صورت از دست دادن تلفن‌های هوشمند، به بازیابی آنها کمک می‌کند. نکته مثبت این است که کاربر می تواند افرادی که گوشی را پیدا کرده‌اند یا دزده‌اند کنترل کند. نکته منفی این است که این برنامه یک مکان یاب برای افراد است، نه اینکه دستگاه یاب باشد. بنابراین، از ویژگی‌های محبوب برنامه‌های مثل قفل کردن دستگاه یا پاک کردن آن برخوردار نیست. هنوز هم، این یک گزینه خوب و ساده برای والدین است.

لینک دانلود از گوگل پلی

Find My Device by Google

قیمت: رایگان

Find My Phone Google یک برنامه اصلی در گوشی‌های اندرویدی است. این  برنامه همه کارهای اساسی را انجام می‌دهد. از طریق این برنامه می‌توان فاصله دقیق گوشی را تخمین زد. این برنامه همچنین به کاربر امکان می‌دهد تا به تلفن زنگ بزند، یا اطلاعات موجود در گوشی را پاک کند. حتی می‌توان در هنگام گم شدن به گوشی پیام داد و کسی که تلفن را پیدا کرده‌ است بفهمد که کسی دنبال گوشی است. همچنین در بدترین حالت، می‌توان محتویات داخل گوشی را پاک کرد. این برنامه بدون خرید در برنامه یا تبلیغات کاملاً رایگان است. به روزرسانی‌ها در اواخر سال ۲۰۱۸ برای پشتیبانی از نقشه‌های داخلی  مکان‌هایی مانند بازارها، استادیوم‌ها و فرودگاه‌ها را اضافه کرد.

لینک دانلود از گوگل پلی

Prey Anti-Theft

قیمت: رایگان

Prey برنامه‌ای است که مدتی به بازار عرضه شده و بسیاری از مردم به آن اعتماد دارند. هدف کل آن کمک به کاربر به یافتن تلفن در صورت گم شدن است. این برنامه ویژگی‌های اساسی مانند یافتن تلفن، قفل کردن دستگاه و ایجاد زنگ هشدار را دارد. همچنین می‌توانید برای دیدن مکان دستگاه خود عکس بگیرید و اطلاعات شبکه را جمع کنید تا ببینید دستگاه شما در کجا بوده است. به نظر می‌رسد برای بیشتر افراد مفید باشد. کاکردهایش با Google Find My Phone تفاوت ندارد و ممکن است به عنوان پشتیبان از آن عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین کاملا رایگان است.

لینک دانلود از گوگل پلی

Bonus: Manufacturer solutions

قیمت: رایگان (معمولاً)

برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از جمله HTC ، Apple و Samsung، به صورت دیفالت از برنامه یافتن گوشی  برخوردار هستند. به طور کلی، کاربران باید برای داشتن حساب کاربری از طریق شرکت ثبت نام کنند. سپس می‌توان از آن حساب برای یافتن تلفن همراه استفاده کرد. این خدمات معمولاً رایگان هستند و معمولاً هر زمان که تلفن را روشن کنید از شما درخواست می‌کند که حساب کاربری‌تان را تنظیم کنید. با این حال ، تقریباً در هر زمان می توانید این کار را انجام دهید. تلفنی که دارای چنین مشخصاتی باشد در بازر موجود نیست. توصیه می‌کنیم که  تنظیمات خود را جستجو کنید و مطمئن شوید که چنین فاکتورهایی برای یافتن گوشی وجود ندارد. اگر علاقه به چنین برنامه‌هایی ندارید می‌توانید به برنامه Find My Device Google مراجعه کنید. البته باید تاکید کرد که دستگاه‌های سامسونگ عملکرد متوسطی در برنامه Find My Phone دارند.

لینک دانلود از گوگل پلی

Cerberus

قیمت: رایگان / ۵ تا ۴۳ دلار در سال

Cerberus مدت هاست نامی است که مردم برای یافتن برنامه‌هایی که گوشی همراه را پیدا می‌کند آن فکر می‌کنند. این مجموعه از ویژگی‌های متنوعی برخوردار است که شامل قفل و تنظیم مجدد تلفن شما، به صدا درآوردن زنگ‌های هشدار، نمایش پیام‌ها بر روی صفحه است و حتی  کاربر به دوربین جلویی نیز دسترسی دارد تا بتواند از دزد عکس بگیرد. همچنین می توانید Cerberus را از کشوی برنامه‌ها پنهان کنید تا مردم به وجود آن مشکوک نشوند و از راه دور در دستگاه شما  قابل استفاده باشد. از آن با WearOS استفاده کنید و صدا را از میکروفون ضبط کنید. یک دوره آزمایشی رایگان وجود دارد. پس از آن‌، با قیمت ۵ دلار در سال و حداکثر ۴۳ دلار در سال آن را خریداری کنید. متأسفانه، این برنامه دارای مجوز از  Google  نیست و در Google Play در دسترس نخواهد بود، بنابراین باید مستقیماً از Cerberus دانلود شود.

دانلود از سایت

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.