چگونگه اندروید گوشی را بدون وای فای به روزرسانی کنیم؟

مدیر سایت 782 روز پیش
بازدید 105 بدون دیدگاه

حتما برای شما پیش آمده است که بخواهید تلفن هوشمند اندرویدی خود را به روز کنید اما wifi نداشته باشید و سرعت اینترنت شما به حدی نباشد که بتواند نسخه جدید نرم‌افزاری گوشی اندروید شما را به روزرسانی کند.  نگران نباشید، این امکان وجود دارد که با همان سیستم عامل بتوانید برنامه‌های نرم‌افزاری گوشی هوشمندتان را بدون اتصال به wifi به روز کنید.طبیعتا برای به روزرسانی نیاز به اینترنت همراه و بعبارتی اینترنت گوشی دارید پس از میزان کافی بودن حجم بستهٔ اینترنت گوشی هوشمند خود اطمینان حاصل کنید. چراکه این به روزرسانی نیازمند اینترنت بیش از حد معمول است.  بیشتر اوقات تلفن هوشمند اندروید شما به طور خودکار سیستم را به روز می‌کند، بنابراین نیازی به انجام کاری نیست. گاهی اوقات، ممکن است آخرین به روزرسانی موجود را روی تلفن هوشمند به صورت خودکار نصب نشود و مجبور شوید آن را به صورت دستی انجام دهید. اما چرا تلفن هوشمند اندروید را باید به روزرسانی کرد؟

بهینه سازی تلفن هوشمند

ممکن است به مرور زمان برنامه‌های شما کندتر کار کنند یا اینکه بدون هیچ دلیل مشخصی از برنامه شما را خارج کند.حتی در بعضی مواقع باتری گوشی سریعتر از حد معمول تخلیه می‌شود. با به روزرسانی از آخرین نسخه اندروید می‌توان مشکلات گوشی را برطرف کرد. همچنین سازگاری و عملکرد بهتری از گوشی و برنامه‌های جانبی گوشی می‌توان مشاهده کرد.

امنیت تلفن هوشمند

با گذشت زمان موارد جدید ویروس یا نقص هایی ایجاد می‌شود که تلفن‌های هوشمند نسبت به آنها حساس هستند. وقتی تلفن‌های هوشمند خود را به روز می‌کنیم، آنها قادر به دفاع در برابر این حملات احتمالی میکنیم.

ارگونومی گوشی

با گذشت زمان، به روزرسانی‌ها با تغییر جزئیات خاصی همراه هستندکه سبب راحتی و بهبود کاربری گوشی می‌شوند. بسیار مشاهده کرده‌اید که در برنامه‌های مورد علاقه خود به روزرسانی های جدیدی را می‌بینیم که باعث تغییر صورت بصری یا به سادگی رابط کاربری ساده و سریعتر می‌شود. به روزرسانی‌های سیستم عامل اندروید به کاربر این امکان را می‌دهد که از تمام ویژگی‌های گوشی استفاده کند. برای به روزرسانی سیستم عامل اندروید روش‌های مختلفی وجود دارد.

اما چگونه نرم افزار اندروید را بدون wifi به روزرسانی کنیم؟

ابتدا برای به روزرسانی سیستم اندروید به «تنظیمات» بروید. در پایین منو روی گزینهٰ “about the phone” کلیک کنید. برگه “به روزرسانی سیستم” را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که صفحه‌ای در در سمت راست ظاهر می‌شود،  که نرم‌افزار اندروید آماده به روزرسانی است. اگر اینگونه نبود، تلفن هوشمند  به شما پیشنهاد می‌دهد  که آخرین نسخه را دانلود کنید. پس از دانلود نسخه جدید از گوگل‌پلی بروی قسمت به روزرسانی کلیک کنید.

روزرسانی برنامه‌های اندرویدی بدون WiFi

در مورد برنامه‌ها، روش به روزرسانی نیز بسیار ساده است و می‌توانید با استفاده از تنظیمات به روزرسانی اتوماتیک برنامه‌ها را فعال کنید. برای به روزرسانی برنامه‌ها می‌توانید از طریق اینترنت داده یا wifi این عمل را انجام دهید. ابتدا به  گوگل پلی بروید. منوی کشویی را باز کنید، سپس برروی تنظیمات کلیک کنید. در وسط گزینه‌ها، گزینهٔ «به روزرسانی خودکار برنامه‌ها» را مشاهده خواهید کرد. ۳ گزینه در دسترس شما است. هنگامی که گزینهٔ «هر شبکه» را انتخاب کنید به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌های خود را از طریق شبکه اینترنت تلفن خود بدون wifi به روز کنید.

به روزرسانی دستی است که برنامه‌های کاربردی اندروید بدون WiFi

برای انجام یک به روزرسانی بدون wifi برنامه‌های خود، فقط باید با همان روال قبلی انجام دهید. ابتدا  قسمت wifi را در تلفن هوشمند خود غیرفعال کنید. از تلفن هوشمند خود به گوگل پلی بروید. منوی «بازی‌ها و برنامه‌های من» را باز کنید. کلمات «به روز رسانی نمایه را در کنار برنامه‌هایی که به روزرسانی آنها در دسترس است، مشاهده خواهید کرد. اگر چیزی نوشته نشده است، به این معنی است که به روزرسانی در دسترس نیست. باتوجه به مطالب ارائه شده، شما چه تجربیاتی از به روزرسانی گوشی‌هوشمند خود داشته ‌اید؟ آیا موارد گفته شده را امتحان کرده‌اید؟

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.