معرفی سریال «مرد خانواده» (۲۰۱۹) | خانواده‌ای به بزرگی یک کشور

مدیر سایت 920 روز پیش
بازدید 83 بدون دیدگاه

با سرمایه گذاری شرکت نتفلیکس در هند، تعداد زیادی از استعدادهای کارگردانی در حوزه سریال‌سازی کشف شد و خروجی‌های بهتری از بسیاری فیلم‌های در حال اکران به دست آمد و توجه شرکت‌های معتبر دیگری همچون آمازون پرایم را نیز به بالیوود جلب کرد. سریال مرد خانواده با یک تیم قوی فیلمسازی یکی از بهترین‌‌های این شرکت بود که با استقبال خوب تماشاگران با گذشت یک سال همچنان محبوب‌ترین سریال هندی در پخش رسانه‌ای است. امتیاز ۸.۶ در آی‌ام‌دی‌بی و ۹۳ در راتن تومیتوز گواه محبوبیت این سریال در بین مخاطبان و منتقدان است.

داستان مرد خانواده مانند عنوانش از خانواده و شخصیت اصلی‌اش، شریکانت تیواری مأمور اطلاعات هند و حمله تروریستی پیش رو شروع می‌شود. با وجود شخصیت‌محور بودن سریال، به تمام شخصیت‌ها و ارتباطشان با وجوه زندگی شریکانت پرداخته شده است. مرد خانواده با پایبند بودن به ژانر تروریستی خود، تم‌هایی از ژانرهای دیگر چون حماسی یا درام خانوادگی را هم به داستان اضافه کرده و به این ترتیب بر جذابیت داستان افزوده است. از دیگر کاربردهای تعلیق‌ها و غافلگیری‌های سریال، سوال‌هایی است که برای مخاطب درباره وضعیت موجود کشور و حتی اخلاقیات در جامعه به وجود می‌آید تا درکی عمیقتر از جایگاهش به عنوان یک شهروند در شهر و از آن مهمتر یک انسان در جهان ایجاد کند. نمود آن در خرده اتفاقات و خطاهای شخصیت‌ها دیده می‌شود مانند مشاجره‌های پدرزن شریکانت با مادر او بر سر اهمیت یکسان دادن به فرهنگ و زبان جنوب هند به اندازه زبان رسمی کشور یا گوشزدهای زن شریکانت به اعضای خانواده برای پذیرفتن و عمل کردن به مسئولیت‌هایشان.

داستان قوی سریال مرد خانواده همه شخصیت‌ها، مفاهیم و حتی مکان‌های کاملا متفاوت با هم مانند عربستان سعودی و هند را در یک بستر پیوسته، نگه می‌دارد. دیالوگ‌ها و تمام مسائل فنی مانند فیلمبرداری، تدوین و موسیقی نیز به جان سریال می‌نشیند. شاید به قوت بتوان گفت که منوچ باچپای (شریکانت تیواری) یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایفای چنین شخصیتی با ظرافت های روانشناختی و طنزی به اندازه، بوده است. تمامی این خصایص به علاوه جذابیت داستانی، باعث شد که ساخت فصل دوم این سریال در یک ماه پس از انتشارش شروع شود و در ماه اکتبر امسال در رسانه خانگی به نمایش درآید. اگر علاقه‌مند به دیدن یک سریال هندی سرحال و متفاوت هستید؛ مرد خانواده را از دست ندهید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.