پوشش اینترنت کشور به ۹۴ درصد رسیده است

مدیر سایت 790 روز پیش
بازدید 48 بدون دیدگاه

تهران – ایرنا – رییس سازمان فناوری ایران گفت: هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور ۲۲ درصد بوده و امروز با استراتژی های وزارت ارتباطات ۸۱ درصد مردم حداقل هفته‌ای یکبار از اینترنت استفاده می‌کنند و در حال حاضر سطح پوشش در کشور ۹۴ درصد به رسیده است.

«امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از طرح‌های پست بانک ایران که امروز ( شنبه) با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه این فراگیری هم جنبه زیر ساختی و هم خدمات محتوا دارد، تصریح کرد: فراگیری در حوزه خدمات به معنای این است که خدماتی ارائه شود که گروه های مختلف با نیازمندی‌های خاص بتوانند از این خدمات استفاده کنند و در حوزه بانکی و مالی، که گسترش و فراگیری خدمات مورد توجه بیشتری است، نخستین موضوع احراز هویت افراد بدون نیاز به حضور برای استفاده از خدمات مالی است.
وی اضافه کرد: دومین موضوع دسترس پذیری خدمات بانکی است و معنی آن اینکه هرگروه از مشتریان با توجه به نیازمندی های خاصی که دارند بتوانند از آن خدمات استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: رابطه بانک ها و فناوری اطلاعات یک ارتباط دوسویه است، بانک ها از یک سو از فناوری اطلاعات استفاده می کنند تا خدمات مالی بهتری به شهروندان ارائه دهند و ابزارهایی مانند کیف پول الکترونیکی و احراز هویت و حتی ابزارهای مرتبط با شفافیت مالی در این دسته قرار دارند و از سوی دیگر بانک ها با حمایت از صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه به توسعه فناوری اطلاعات کمک می کنند.
ناظمی تاکید کرد: هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور ۲۲ درصد بوده و امروز با راهبردهای وزارت ارتباطات ۸۱ درصد مردم حداقل هفته ای یکبار از اینترنت استفاده می‌کنند، ضمن اینکه اکنون سطح پوشش در کشور به ۹۴ درصد رسیده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از راهبردهای اصلی وزارت ارتباطات و فناوری فراگیری خدمات فناوری اطلاعات در کشوراست، افزود: ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات برای سومین سال پیاپی توسط ITU انتخاب شده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه پست بانک خود به عنوان یکی از پیشروان استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است، افزود: پست بانک به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت را آغاز کرده است.
ناظمی ضمن تقدیر از کنشگران اجتماعی که مسئله دسترس پذیری را به یک موضوع عمومی تبدیل کرده اند، گفت: امروز استفاده از خدمات بانکی برای نابینایان مسیر می شود و این موضوع با پیگیری نابینایانی رقم خورد که این موضوع را تبدیل به یک دستور کارکردند.

به گزارش ایرنا آیین رونمایی از خدمات جدید پست بانک ایران در چارچوب توسعه اقتصاد دیجیتال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شکلآنلاین برگزار شد. سرویس (IPG) درگاه پرداخت اینترنتی صوتی جهت استفاده نابینایان برای نخستین بار درسطح کشور، راه‌اندازی مرحله نخست سامانه افتتاح حساب غیرحضوری با احراز هویت بیومتریک، راه اندازی سجام (سامانه جامع احراز هویت مشتریان) در باجه‌های بانکی روستایی و آغاز فرآیند ارائه تسهیلات در قبال توثیق سهام عدالت خدمات نوینی بود که امروز افتتاح شد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.