معرفی فصل اول سریال «جوانتر» (دارن استار، ۲۰۱۵) | دروغی برای شروع دوباره

مدیر سایت 903 روز پیش
بازدید 95 بدون دیدگاه

هیچ‌کس نمی‌تواند احساس زنی که در چهل سالگی تصمیم می‌گیرد دوباره همه چیز را شروع کند، درک کند. اما اگر یک دروغ، سن حقیقی‌اش را پنهان کند، اوضاع فرق خواهد کرد. جوانتر سریال جمع و جور، سرحال و البته بسیار موفق است که ما را به یاد سریال محبوب دوستان می‌اندازد.همین‌که از سال ۲۰۱۵ تاکنون، شش فصل از آن ساخته شده و بینندگان خود را در انتظار فصل هفتم منتظر گذاشته، کافیست تا نشان دهد تا چه میزان به موفقیت دست یافته است و در رقابت با مجموعه‌های بزرگ و پر هزینه، جایگاهی مخصوص به خود دارد.

از شش فصل منتشر شدۀ کمدی-درام جوانتر، ۵ فصل آن مورد رضایت ۱۰۰ درصد مخاطبان راتن تومیتوز بوده است که برای کمتر سریالی این اتفاق می‌افتد. البته پس از پخش قسمت دوازدهم فصل اول این مجموعه که مانند اکثر قسمت‌ها،۲۵ دقیقه است، انتظار می‌رفت که با توجه به سبک و سیاق و رنگ و لعابش و البته توجه به مسائل بانوان، خیلی زود جای خود را در دل طرفداران اینگونه سریال‌ها باز کند و جوانتر خیلی زود به این انتظار پاسخ گفت.

لیزا که به تازگی از همسر قماربازش جدا شده، بعد از ۱۵ سال دوری از کار، مجبور است شغلی برای خود دست و پا کند تا از پس هزینۀ زندگی و تحصیل دخترش برآید. اما گذشتن از مرز چهل سالگی و طولانی بودن زمان دوری او از کار، تمام فرصت‌های شغلی‌اش را از بین برده است. تا اینکه یک اشتباه ساده، او را به فکر می‌اندازد تا با دستکاری اوراق هویت و تغییرات ظاهری، خود را جوانتر نشان دهد. لیزای ۲۶ سال می‌تواند در اولین مصاحبه، شغل دلخواهش را بدست بیاورد اما هر دروغی، عواقبی دارد. وانمود کردن به ۲۶ سالگی و ورود به جمع جوانترها، آغاز ماجراهایی بامزه است که لیزا را درگیر اتفاقات جدید می‌کند.

ریتم تند جوانتر در کنار فرم ساده‌اش، به صمیمیّتی سرزنده تبدیل می‌شود. به لطف شخصیت پردازی خوب در فیلمنامه و البته فضاسازی درست، با سریالی باورپذیر رو به رو هستیم که در کنار فضای کمدی و رمانتیک، مخاطب را به لایه‌های عمیق‌تری که در فیلمنامه وجود دارد می‌رساند. موسیقی متن هم با اینکه شاهکار نیست، دلنشین است و توی ذوق نمی‌زند. تکرار نماهای معرف اگرچه گاهی ضروری است و از ویژگی‌های مجموعه‌های این‌چنینی به حساب می‌آید، اما بیش از حد به نظر می‌رسد و می‌شد با اندکی خلاقیت، کارکرد مناسب‌تری به آن‌ها بخشید.

ساتون فاستر آمریکایی به عنوان نقش اصلی جوانتر، بازی روان، یک‌دست و پذیرفتنی دارد که با ریتم تند در بیان و حرکات بدن، حس خود را حفظ می‌کند و دغدغه‌های زنی چهل ساله که مدتی است با دروغ زندگی می‌کند را به زیبایی می‌سازد . دیگر بازیگران فیلم هم در سطحی پایین‌تر توانسته اند در شکل‌گیری این سریال جذاب، مؤثر باشند.

ورود به میانسالی، همراه با ترسی است که شاید در زنان شایع‌تر باشد. تولد فرزندان و توجه به بزرگ‌کردن آن‌ها، معمولا از عواملی است که مانع از توجه به زندگی شخصی مادرها می‌شود. لیزا، نمایندۀ تمام زنانی است که بخش زیادی از جوانی خود را به تربیت فرزند گذارنده و پس از شکست در زندگی عاطفی، توسط جامعه نیز به سختی پذیرفته می‌شوند. دروغ او در اعلام سن حقیقی‌اش، اعتراضی است که ظاهری کمدی دارد اما یک تراژدی محض است. شروع دوبارۀ لیزا، در فصل اول با دروغ آغاز می‌شود که در کنار چالش‌های احساسی و کاری، مملو از عشق به زندگی است. فصل نخست جوانتر را ببینید، شک ندارم که برای دیدن فصل‌های بعدی آن، مشتاق‌تر خواهید بود.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.