ایران به یک بازار ۷۰ میلیونی در حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شده است

مدیر سایت 773 روز پیش
بازدید 60 بدون دیدگاه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمترین اتفاق در این دولت را تبدیل بازار ایران به یک بازار ۷۰ میلیونی در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد و مراکز نوآوری را برای بروز خلاقیت‌ها و رسیدن به اقتصاد دیجیتال مهم دانست.

به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – در آیین افتتاح سرای نوآوری و فناوری‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران، با بیان اینکه همیشه چالش ارتباط صنعت و دانشگاه وجود داشته است، گفت: خلاقیت عصاره اقتصاد دیجیتال است و این فضا زیست بومی برای رشد نیاز دارد که باید فرآهم شود.

وی با بیان اینکه جایگاه صنایع خلاق در دانشگاه‌ها است، افزود: دولت‌ها در اقتصاد دیجیتال قانون‌گذار و توانمندساز هستند.

آذری جهرمی به راه‌اندازی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اشاره و تصریح کرد: با راه‌اندازی این مراکز زمینه‌های بروز خلاقیت‌ها ایجاد می‌شود و با کاهش هزینه‌ها و تشکیل هسته‌های مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف به بازار این حوزه دست ‌پیدا می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به موضوع کیفیت در سیستم‌های آموزشی تاکید کرد و افزود: دانشگاه آزاد با این ظرفیت و شبکه گسترده‌ای که دارد می‌تواند بخش عمده‌ای از خدماتی که از بیرون دریافت می‌کند را با پلتفرم‌های استانداردی که خود دانشجویان این دانشگاه طراحی می‌کنند، مرتفع کند. دانشگاه آزاد می‌تواند این مراکز را به یک مجموعه اقتصادی پویا تبدیل کند.

آذری جهرمی با بیان اینکه وزارت ارتباطات نیز با “طرح نوآفرین” می‌تواند به این مراکز کمک کند، افزود: این طرح در دولت تدبیر و امید تصویب شد و با راه‌اندازی صندوق نوآفرین آماده همکاری با مراکز نوآوری است.

وی مهمترین اتفاق در این دولت را تبدیل بازار ایران به یک بازار ۷۰ میلیونی در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: در این دولت در دو دوره اندازه‌گیری نرخ رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات رخ داد که در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه دوم را به دست آورد. هم‌اکنون این ظرفیت برای شرکت‌های نوآور فرآهم شده که محصولی تولید کنند که حتی در روستای بشاگرد هم قابل استفاده است و این بزرگترین اقدام در توسعه شبکه ملی اطلاعات است که معمولا نادیده گرفته می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: نباید این بازار را از دست دهیم بلکه باید با رقابتی سازنده برای توسعه کشور از آن استفاده کنیم. راه‌اندازی این مراکز را تغییر بزرگی در دانشگاه آزاد می‌دانم و با کارهایی که در این مراکز انجام می‌شود به اقتصاد کشور و دانشگاه آزاد کمک خواهد شد.

بر اساسگزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات صبح امروز با همراهی سورنا ستاری معاون رئیس جمهوری نیز مرکز نوآوری فضایی پژوهشگاه فضایی کشور را افتتاح کرد.  در این مرکز شناسایی، استخراج و اولویت‌بندی صنایع فضایی کشور انجام می‌شود. این مرکز هم‌اکنون ظرفیت پذیرش هشت شرکت، ۱۰ استارت آپ و ۲۰ فضای اشتراکی در حوزه فضایی را فرآهم کرده است.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.