راهنمای گام به گام درخواست احتساب دوران سربازی به سنوات پرداخت بیمه

مدیر سایت 716 روز پیش
بازدید 73 بدون دیدگاه

قریب به یک سال از شیوع و گسترش ویروس کرونا می‌گذرد. بسیاری امور اداری و اجرایی از حالت حضوری به غیر حضوری تغییر شکل داده‌اند. تا پیش از این متقاضیان باید به صورت حضوری به  سازمان تامین اجتماعی مراجعه می‌کردند و به ثبت درخواست احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات پرداخت حق بیمه می‌پرداختند. اکنون با اجرای طرح سامانه ۳۰۷۰، از سوی سازمان تامین اجتماعی، افراد متقاضی می‌توانند به صورت غیر حضوری به ثبت درخواست بپردازند. بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند تنها با داشتن کارت پایان خدمت هوشمند از این سامانه الکترونیک بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند. اما مراحل ثبت این درخواست‌ به صورت غیرحضوری چگونه است؟

قوانین ثبت درخواست بیمه

متقاضیانی که درخواست دارند که دوران سربازی آنان به عنوان سابقه بیمه به حساب آید، دیگر نیازی نیست که حضوری به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند. بعبارتی مخاطبان می‌توانند از سراسر کشور با استفاده از سامانه ۳۰۷۰ به ثبت درخواست بپردازند. مدیرعامل سازمان بیمه تامین اجتماعی بیان کرد: طبق ماده ۹۵ قانون تامین اجتماعی، اگر فردی قبل و بعد از دوران سربازی از بیمه تامین اجتماعی استفاده کرده باشد، فاصله طول خدمت سربازی به صورت رایگان برای او محاسبه خواهد شد. همچنین افرادی که بعد از سال ۸۵ کارت پایان خدمت دریافت کرده‌اند، به شرط داشتن حداقل دو سال بیمه بعد از این سال می‌توانند برای احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه اقدام و حق بیمه را پرداخت کنند. لازم به ذکر است با غیرحضوری شدن این خدمت، حدود ۷۰ میلیون از مراجعه حضوری به سازمان تامین اجتماعی کاسته شده است.

راهنمای درخواست احتساب دوران سربازی

ممکن است به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید و نتوانید قسمت مربوط به ثبت درخواست احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه را پیدا کنید. در واقع باید بدانید این خدمات جزو طرح ۳۰۷۰ است و بعبارتی به خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی مرتبط می‌شود. پس لازم است ابتدا وارد سامانه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی یعنی eservices.tamin.ir بشوید.

سپس سایت برای شما باز می‌شود و با سه گزینهٔ ثبت نام، پیگیری ثبت نام و ورود به سامانه روبه رو می‌شوید. چنانچه اگر در سایت ثبت نام نکرده‌اید، لازم است بدانید که پس از ثبت نام در سایت می‌توانید وارد قسمت مربوطه یعنی بیمه شدگان بشوید. نوار بالای سایت بر روی گزینه بیمه‌شدگان کلیک کنید و گزینه امور بیمه شدگان را خواهید دید. رو به روی گزینه امور بیمه‌شدگان در سطر اول گزینهٔ محاسبه خرید خدمت سربازی مواجه می‌شوید.

پس از کلیک بر روی گزینه محاسبه خرید خدمت سربازی می‌توانید اطلاعات مربوط به سوابق پرداخت حق بیمه دو سال قبل تقاضا، اطلاعات بیمه پردازی و اطلاعات دوره و مدت خدمت نظام وظیفه را مشاهده کنید. توجه داشته باشید در این قسمت تمامی اطلاعات از سوی سامانه هوشمند ناجا تایید و بررسی شده‌اند.

پس از گذراندن این مرحله وارد بخش محاسبه حق بیمه سربازی می‌شوید. در این بخش مبلغ حق بیمه‌ای که سهم بیمه شونده خواهد شد،‌ نمایش داده می‌شود. متقاضیان در این بخش نوع پرداخت موردنظر خود را انتخاب خواهند کرد. نوع پرداخت در این قسمت بر دو نوع تقسیط و نقدی است.

در صورتی که نوع پرداخت نقدی را انتخاب کند، مستقیما به درگاه بانکی انتقال داده می‌شود. در صورت انتخاب گزینه تقسیط برای پرداخت حق بیمه، لازم است که تعداد اقساط مورد نظر را تعیین کنید. حداکثر تعداد اقساطی که می‌توان در سامانه انتخاب کرد ۱۲ قسط است. فرد متقاضی باید بر روی گزینه نمایش قسط کلیک کند و طبق تاریخ مقرر برای پرداخت هر قسط اقدام کند.

در نظر داشته باشید اگر در تاریخ مقرر قسط را پرداخت نکنید، مبلغ حق بیمه به روز رسانی می‌شود و هنگام پرداخت قسط ابتدا قسط معوق قبلی و سپس قسط کنونی پرداخت می‌شود. در نتیجه پس از پرداخت حق بیمه متعلق به دوران سربازی (چه به صورت قسطی یا نقدی) سابقه بیمه دوران سربازی در سامانه الکترونیک تامین اجتماعی eservices.tamin.ir ایجاد می‌شود و اطلاعات آن قابل مشاهده خواهد بود.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.