قدم به قدم تا انتخاب بهترین آبمیوه‌گیری در بازار

مدیر سایت 702 روز پیش
بازدید 95 بدون دیدگاه

تصور کنید با خستگی زیاد از بیرون به خانه بازگشتید و تنها چیزی که دلتان می‌خواهد یک لیوان آبمیوه است. از آبمیوه‌های غیر طبیعی و نکتارهایی که در بازار موجود است خسته شده‌اید و از طرفی هم به خاطر کرونا و رعایت بهداشت به آبمیوه فروشی‌ها اعتماد ندارید. دوست دارید خودتان با میوه‌هایی که در یخچال دارید یک آبمیوه ترکیبی و سالم درست کنید اما آبمیوه‌گیری ندارید و مجبور می‌شوید از خیر نوشیدن یک لیوان آبمیوه طبیعی بگذرید. اما بعد از نوشیدن یک لیوان آب به فکر خرید یک آبمیوه‌گیری می‌افتید و آن را در اولویت لیست خریدهای ماهانه‌تان قرار می‌دهید تا در این مواقع درمانده نشوید. اولین سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که چه آبمیوه‌گیری بخرید که هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسبی داشته باشد و اصلا در خرید آبمیوه‌گیری به چه نکاتی باید توجه کرد؟ ما در این گزارش شما را قدم به قدم برای انتخاب بهترین آبمیوه‌گیری موجود در بازار کمک خواهیم کرد.

انواع آبمیوه‌گیری در بازار

۱: آبمیوه گیری مرکبات: این آبمیوه‌گیری از قدیم در آشپزخانه همه خانه‌ها پیدا می‌شود. اگر همین الآن کابینت آشپزخانه‌تان را باز کنید حتما یکی از این آبمیوه‌گیری‌های قدیمی که فقط مخصوص گرفتن آب مرکبات است را می‌توانید پیدا کنید. این آبمیوه‌گیری‌ها قیمت زیادی ندارند اما باید توجه داشت که فقط می‌توانند تعداد محدودی از آب میوه‌ها را بگیرند. پس اگر دنبال آبمیوه‌گیری هستید که بتوانید آب‌میوه‌های زیادی را تهیه کنید این گزینه اصلا مناسب نیست. شکل سنتی این آبمیوه‌گیری به صورت دستی قابل استفاده بود و حالا چند سالی است که مدل برقی آن هم به بازار آمده است. این آبمیوه‌گیری از یک پارچ و یک تیغه مخروطی شکل مشبک تهیه شده است. تیغه این آبمیوه‌گیری تیز نیست و فقط با فشار دست و چرخاندن میوه نصف شده روی آن کار می‌کند.

۲- آبمیوه‌گیری سانترفیوژ: آبمیوه‌گیری سانتریفیوژ معمولاً در تمام فروشگاه‌های لوازم خانگی پیدا می‌شود. کار با آن بسیار ساده است و تقریبا تنها کاری که باید انجام داد این است که میوه‌ها را خرد کنید و داخل آبمیوه‌گیری بیاندازید. قیمت این آبمیوه‌گیری به نسبت سایر آبمیوه‌گیری‌های موجود در بازار بسیار مناسب و حتی ارزان است و شاید به همین خاطر است  که این ابمیوه‌گیری طرفداران زیادی دارد. از دیگر مزایای این آبمیوه‌گیری می‌توان به زمان سریع آب‌گیری آن اشاره کرد. اما این نوع از آبمیوه‌گیری در مقابل می‌توان به معایبی از جمله کف کردن بیشتر آبمیوه، تولید تفاله مرطوب بیشتر، سر و صدای زیاد و مناسب نبودن برای آب‌گیری سبزیجات و کاهش کیفیت آبمیوه به دلیل چرخش سریع پره‌های تولید کننده گرما که آنزیم‌های مفید داخل میوه را از بین می‌برد، اشاره کرد. این آبمیوه‌گیری یک تیغه گرد و یک صافی فلزی دارد. نحوه کار آن هم به این صورت است که در ابتدا میوه‌ها را پودر می‌کند و بعد در مقابل تیغه گرد تیزی که در آن تعبیه شده و به سرعت در حال گردش است قرار می‌دهد و بعد آب میوه از صافی فلزی خارج می‌شود و از طرف دیگر در زمان پودر کردن میوه‌ها تفاله آن را هم جدا می‌کند.

۳- آبمیوه‌گیری پرس سرد: این نوع آبمیوه‌گیری آبمیوه سالم‌تر و مفیدتری نسبت به آبمیوه‌گیری سانترفیوژ به شما خواهد داد اما باید توجه داشته باشید که برای خرید این آبمیوه‌گیری باید بودجه بیشتری را کنار بگذارید. زمان کار کردن با این آبمیوه‌گیری بیشتر از آبمیوه‌گیری سانرفیوژ است زیرا قطعات میوه را باید بسیار نازک‌ خرد کنید. باید توجه داشته باشید که با این نوع آبمیوه‌گیری کف کمتری روی آبمیوه شما خواهد ایستاد اما تفاله بیشتری دریافت خواهید کرد، همینطور این آبمیوه‌گیری مناسب برای آب‌گیری سبزیجات است. آبمیوه‌گیری پرس سرد همانطور که از نامش مشخص است از طریق جویدن، پرس کردن و یا فشردن میوه‌ها و سبزیجات آب آنها را می‌گیرد.

توان، بازده و سرعت، مثلث انتخاب آبمیوه‌گیری

توان مصرفی هر دستگاه برقی مهم‌ترین نکته در انتخاب آن دستگاه است. توان دستگاه رابطه مستقیمی با قیمت دستگاه و در نتیجه مصرف انرژی دارد. بنابراین هنگام انتخاب این دستگاه باید به این مورد توجه ویژه‌ای کرد. توان آبمیوه‌گیری‌های موجود در بازار معمولا بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ وات است. نکته بعدی بازده دستگاه است. انتظاری که باید از دستگاه آبمیوه‌گیری داشته باشید این است که معمولا باید بیشتر از ۵۰ درصد وزن میوه‌ای که درون دستگاه انداخته‌اید به شما آبمیوه دهد. برای دانستن این موضوع باید از نظرات دیگران آگاه شوید. نکته سوم سرعت آبمیوه‌گیری است. توجه داشته باشید میزان چرخش سرعت موتور دستگاه شما ارتباط مستقیمی با بازده آن دارد. به این معنی که هر قدر سرعت دستگاه شما بیشتر باشد بازده شما بیشتر خواهد بود و در نتیجه میزان آبمیوه شما هم بیشتر خواهد شد.

سر و صدای آبمیوه‌گیری

صدای آبمیوه‌گیری یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب این وسیله است. اگر در خانه نوزاد، کودک، حیوان خانگی و یا حوصله تحمل صدای زیاد را ندارید باید به عامل صدا توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا با روشن کردن آبمیوه‌گیری که سر و صدای زیادی دارد امکان دارد کودکان و حیوانات داخل خانه را بترسانید و یا آرامش خودتان را به هم بزنید.

شست و شوی راحت

اگر همیشه در حال کار کردن هستید و وقتی برای جدا کردن قطعات و وسایل داخل آبمیوه‌گیری ندارید پس دستگاهی را انتخاب کنید که از قطعات کمتری ساخته شده است و شست و شو و نگهداری از آن کار راحتی باشد. اما اگر کیفیت دستگاه برایتان اهمیت بیشتری دارد و علاقه زیادی به دستگاه‌های دقیق دارید می‌توانید انتخاب دیگری داشته باشید. نکته‌ای که درباره آبمیوه‌گیری‌ها با دقت و قطعات بیشتر مطرح است این است که بسیاری از قطعات این دستگاه‌ها فقط قابلیت شستشو با فرچه و برس‌های خاص خودشان را دارند. باید توجه داشته باشید که آبمیوه‌گیری‌تان مجهز به این وسایل باشد تا شست و شو برای شما آسان‌تر شود.

آیا در کنار میوه آب سبزیجات هم می‌خواهید؟

از اول تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید! مشخص کنید که از آبمیوه‌گیری چه انتظاری دارید. آیا دوست دارید دستگاهی که خریداری کرده‌اید فقط آب میوه‌های نرم، مرکبات و میوه‌های با بافت سخت‌تر به شما بدهد و یا دوست دارید هر از گاهی آب سبزیجات سالم و تازه هم بنوشید؟ اینکه از اول بدانید چه چیزی لازم دارید و بعد برای خرید آن اقدام کنید بهترین کار است زیرا آبمیوه‌گیری وسیله‌ای است که قرار است سال‌ها برای شما کار کند و شما نباید هر زمان که از آن خسته شده‌اید آن را تعویض کنید.

به حجم و جدا شدن مخزن تفاله‌گیر آبمیوه‌گیری توجه کنید

مخزن جداگانه تفاله برای آبمیوه‌گیری بسیار مهم است. اگر دستگاه شما مخزن تفاله‌گیر جداگانه‌ای داشته باشد شست و شوی راحت‌تری خواهد داشت. همینطور اگر باید به ظرفیت مخزن تفاله‌گیر هم توجه کرد زیرا هر قدر که ظرفیت تفاله‌گیر بیشتر باشد شما به همان نسبت می‌توانید آبمیوه بیشتری در یک بار استفاده از آبمیوه‌گیری داشته باشید.

زمان تهیه آبمیوه چقدر است و چه مقدار آبمیوه در روز و یا هفته می‌نوشید؟

همانطور که در ابتدای گزارش گفته شد آبمیوه‌گیری‌ها مدل‌های مختلفی دارد و بر این اساس هم زمان آبگیری از میوه و سبزیجات متفاوت خواهد بود. اگر شخصی هستید که فعالیت زیادی دارید و همیشه در حال عجله هستید باید از آبمیوه‌گیری استفاده کنید که زمان کمتری از شما می‌گیرد تا به این وسیله بتوانید در وقت صرفه‌جویی کنید. اما اگر همیشه در خانه هستید و وقت کافی برای تهیه آبمیوه دارید، می‌توانید از محصولاتی استفاده کنید که زمان بیشتر و آبمیوه با کیفیت‌تری در اختیار شما قرار می‌دهند. همینطور حتما باید به این نکته توجه کنید که چه مقدار آب میوه در روز یا هفته لازم دارید؟ آیا خانواده کم جمعیتی دارید یا پر جمعیت؟ در این مورد باید به ابعاد و مقدار لیتر دستگاه توجه کنید.

نظرات کاربران در سایت های اینترنتی فروش لوازم خانگی را حتما بخوانید

اگر قصد خرید آبمیوه‌گیری و یا هر وسیله دیگری را دارید به شرکت‌های اینترنتی فروش لوازم خانگی سر بزنید. این شرکت‌ها بهترین راهنما برای شما خواهند بود. زیرا در تمام این شرکت‌ها گزینه‌ای به نام نظرات کاربران و یا ثبت نظر وجود دارد که شما با مراجعه به این بخش می‌توانید از نظرتان دیگران استفاده کنید و یا نظر خود را در مورد دستگاهی که خریداری کرده‌اید با دیگران به اشتراک بگذارید. این نظرات می‌توانند شما را در انتخاب بهترین دستگاه یاری کنند.

از لوازم جانبی آبمیوه‌گیری غافل نشوید

اگر از آبمیوه‌گیری‌تان انتظار بیشتر دارید پس باید به ویژگی‌ها و لوازم جانبی آن توجه بیشتری کنید. به طور مثال اگر انتظار دارید یخ در بهشت داشته باشید باید دستگاهی را انتخاب کنید که در کنار آب گیری قابلیت خرد کردن یخ هم داشته باشد. اگر می‌خواهید درجه سرعت آب گیری را کم و زیاد کنید دستگاهی را انتخاب کنید که دکمه کنترل سرعت داشته باشد و یا اگر بیرون ماندن سیم دستگاه برایتان خوشایند نیست باید دستگاهی را انتخاب کنید که محل نگهداری سیم داشته باشد.

آبمیوه‌گیری انتخاب کنید که به دکور آشپزخانه‌تان بیاید

برای انتخاب یک آبمیوه‌گیری خوب در کنار تمام مواردی که به آن اشاره کردیم لازم است شما چند دستگاهی را که انتخاب کرده‌اید در آشپزخانه‌تان تصور کنید. به رنگ و چیدمان آشپزخانه‌تان دقت کنید. به اندازه، طول و عرض دستگاه و اندازه آن در زیر و یا در کابینت توجه کنید و در نهایت بهترین انتخاب را انجام دهید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.