معرفی انیمشین « باب اسفنجی؛ اسفنج در حال فرار » (تیم هیل، ۲۰۲۰) | اسفنج باش ولی مهربان باش!

مدیر سایت 853 روز پیش
بازدید 150 بدون دیدگاه

به سختی می‌توانیم کسی را پیدا کنیم که باب اسفنجی را نشناسد یا لااقل اسمش را نشنیده باشد. اسفنج محبوبی که با خوش‌شانسی و البته یک قلب مهربان و پاک، هم می‌خنداند و هم درس می‌دهد. باب اسفنجی؛ اسفنج در حال فرار  فقط برای بچه‌ها نیست، هر‌کسی می‌تواند پای آن بنشیند و با حالِ خوب، پس از تماشایش برخیزد. هرچند کسانی که خاطرۀ قسمت‌های قبل این انیمیشن را در خاطر دارند، لذت بیشتری خواهند برد. کرونا تلاش کرد تا این انیمیشن جذاب را در گیشه شکست دهد، اما نتفلیکس به دادش رسید و با پخش از طریق سیستم‌های پخش درخواستی (VOD) خرج خود را درآورد و سودی هم نصیب سازندگانش کرد.

جهان با طعم باب اسفنجی

۷۹ درصد منتقدان راتن تومیتوز باب اسفنجی؛ اسفنج در حال فرار را به شما پیشنهاد می‌کنند، اگرچه نام باب اسفنجی، بهترین مُحرّک برای تماشای یک انیمیشن است. این فیلم سرحال و دوست‌داشتنی هرچند از سری‌های قبل خود فاصله دارد، اما کسی گمان نمی‌کرد، باب اسنفجی، ناجی سال ۲۰۲۰ باشد؛ سالی که کرونا به جان همۀ جهان زهر‌مار کرده بود، توانست با حضور او کمی شیرین شود. آخرین نسخۀ مجموعه فیلم‌های باب اسفنجی، با اینکه خیلی مورد رضایت منتقدان نبود، اما با این حال، نام باب اسفنجی هنوز هم می‌تواند ما را متقاعد کند که فیلمش را نگاه کنیم.

خلاصۀ داستان

در شهر زیر دریا، هنوز همه‌چیز مثل سابق است. باب اسفنجی با حلزون خانگی‌اش؛ گری، روزهای خوبی را می‌گذراند. اختاپوس و پاتریک هم زندگی مخصوص به خودشان را ادامه می‌دهند اما یک اتفاق به ظاهر ساده، همه چیز را تغییر می‌دهد. پوسایدن؛ خدای دریا، پوستش خشک شده و به کِرِم حلزون نیاز دارد تا جوان بماند! او گری را از باب جدا می‌کند و حالا این باب اسفنجی است که با کمک دوستانش، برا نجات گری، پا در سفری پر ماجرا می گذارد. با این حساب می‌توان گفت، باب اسفنجی؛اسفنج در حال فرار یک انیمیشن جاده‌ای است، منتهی بیشتر این جاده، از زیر آب می‌گذرد.

دوبُعدی یا سه‌بُعدی؟

باب اسفنجی؛ اسفنج در حال فرار یک لایواکشن رایانه‌ای است که به گونه‌ای ساخته شده تا شبیه انیمیشن‌های عروسکی به نظر برسد و درست همینجاست که یکی از عوامل ضعف این فیلم اتفاق می‌افتد. سه بعدی کردن نسخۀ دوبعدی، همواه چالش انیمیشن‌سازان بوده و اینکه آیا این اتفاق به فیلم کمک می‌کند یا نه، سوالی است که پاسخ روشنی ندارد. ولی در مورد باب اسفنجی می‌شود اینگونه گفت که سه‌بعدی‌سازی، خاطرات بصری علاقه‌مندان این انیمیشن را تا حدی دچار اخلال می‌کند و به همین دلیل حس می‌کنند آن را دوست ندارند. اما ضعف اصلی آن، فیلمنامه است. فیلمنامه در بسیاری لحظه‌ها، کشش لازم را ندارد و ماجراجویی مهیجی نیست که از باب اسفنجی انتظار می‌رود ولی با این همه، نمی‌شود از خیر یک‌بار دیدن آن گذشت.

مهربانی بی‌دریغ

شوخی‌های باب اسفنجی؛ اسفنج در حال فرار  مثل همیشه، آزار‌دهنده نیست و شیرین است، نمی‌دانیم کیانو ریوز وسط فیلم چه‌کار می‌کند اما رو‌به‌رو شدن آنها به خودی خود جذاب است. قلب مهربان باب و تغییر حالات فانتزی پاتریک، درکنار هم می‌تواند، مقصد سازندگان را به خوبی نمایان کند؛ مهربان‌بودنِ بی‌ترس و بدون دریغ. این انیمیشن را می‌توان در ستایشِ دوستی و مهربانی دانست، پس حتما باب اسفنجی را در شمایل جدیدش ببینید و از تماشای آن لذت ببرید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.