معرفی سریال «این ما هستیم» (دن فاگلمن، ۲۰۱۶-۲۰۲۰) | بخندیم یا گریه کنیم؟

مدیر سایت 759 روز پیش
بازدید 70 بدون دیدگاه

اگر خانواده را مهم‌ترین رکن زندگی بشر بدانیم، چالش‌های پیش روی آن، اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. برای داشتن خانواده‌ای شاد، گاهی باید جنگید و گاهی باید صبر کرد. این ما هستیم (This is us) عنوان سریال محبوبی است که از سال ۲۰۱۶ نمایش خود را آغاز کرده و علاقه‌مندان این سریال تاکنون پنج فصل از آن تماشا کرده‌اند. فصل پنجم این سریال به قدری جذاب بود که با وجود اینکه همه می‌دانستند فصل ششم ساخته خواهد شد، اما بیش از پیش منتظر انتشار فصل جدید آن هستند که البته شاید با وجود کرونا، این انتظار طولانی‌تر از حد معمول باشد.

رو به رشد

این ما هستم اگرچه از نخستین روزهای انتشار فصل اول مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفت و حسابی سر و صدا به پا کرد، اما به مرور و با انتشار فصل‌های بعدی، در راضی کردن آنها، سیر صعودی داشت تا جایی که فصل پنجم آن توانست امتیاز ۱۰۰ را از راتن تومیتوز دریافت کند. با این حال، چهار فصل دیگر این درام کمدی که گاهاً مایه‌های تراژیک نیز دارد، هیچگاه امتیازی کمتر ۹۲ از راتن تومیتوز دریافت نکرده است. امتیاز ۸/۷ از آی‌ام‌دی‌بی نیز در کنار رضایت ۷۶ درصدی مخاطبان متاکریتیک، نشان از محبوبیت این سریال در میان علاقه‌مندان برنامه‌های تلویزیونی دارد.

خلاصۀ داستان

داستان این ما هستیم از شب جشن تولدی مشترک بین شخصیت‌های اصلی آغاز می‌شود. زندگی آدم‌هایی که هر کدام با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، به صورت جذابی بهم مرتبط می‌شود که در کنار شخصیت‌های فرعی، می‌تواند هر مخاطب سخت‌گیری را با خود همراه کند. این داستان با فلش‌بک‌ها و فلش‌فوروارد‌ها، رفته‌رفته سر و شکل پیدا می‌کند. شیوۀ روایت داستان به صورت غیر‌خطی، می‌تواند به زیبایی، تأثیر کودکی شخصیت‌های سریال را در بزرگسالی‌شان به تصویر بکشد.

کارگردانی

دن فاگلمن که پیش از این به عنوان نویسندۀ انیمیشن‌های معروف گیسوکمند و ماشین‌ها شناخته می‌شده، توانسته با جسارت مثال زدنی‌اش، این ما هستیم را به عنوان یک سریال جذاب و دوست‌داشتنی معرفی کند. همانطور که پیش‌تر بیان شد، استفادۀ درست از فلش‌بک‌ها و سفر به آیندۀ شخصیت‌ها، یکی از نقاط قوت اصلی این سریال محسوب می‌شود. روایت غیرخطی اگر به درستی پرداخت شود، نتیجه حیرت‌انگیز است اما در صورت استفادۀ نادرست، مخاطب را گیج و خسته می‌کند. فاگلمن اما می‌تواند با استفاده از این تکنیک، فرم ویژۀ خود را بیافریند و بعد از سپری شدن پنج فصل، از دیدن انتظار مخاطبان برای فصل جدید لذت ببرد.

اشک‌ها و لبخند‌ها

این ما هستیم سعی دارد با نمایشی باورپذیر و بدون اغراق از اتفاقات روزمره زندگی خانواده‌ها، راه‌های انسانی برون رفت از مشکلات را ارائه کند. روایت موازی زندگی پنج نفر که هر کدام از آنها درگیر مشکل ویژه هستند اما به طرز غیرمنتظره‌ای با هم مرتبطند، در لحظاتی به خنده می‌انجامد اما  می‌تواند در لحظه‌ای دیگر شما را به گریه بیاندازد اگر به تماشای سریال‌های کمدی رمانتیک علاقه دارید، توصیه می کنیم حتما به تماشای این سریال بنشینید و سعی کنید وقتی که چشمان شما تَر شدند، پیاز را سرزنش کنید! پلتفرم‌های ایرانی مانند فیلیمو، این سریال را در اختیار مخاطبان گذاشته‌اند، پس با خیال راحت می‌توانید به سراغ تماشای آن بروید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.