معرفی آلبوم هزار هیچ (حامد بهداد، ۱۳۹۹) | اولین آلبوم شخصی

امیرحسین امیری‌کیا 527 روز پیش
بازدید 47 بدون دیدگاه

«لذت می‌برم از زیستن حتی به غلط؛ پشیمونی یعنی چی؟ زندگی کردم اون یک لحظه رو؛ وجود داشتم، به غلط؛ اصلا کی تعیین می‌کنه که درست و غلط چیه؛ پشیمونی برای چی؟ برای این که زنده بودم؟ یا اصلا یک فیلم بد بازی کردم؟ یک فیلم خوب بازی کردم؟ یا یک رفتارم در جامعه غلط بوده؟ کی تعیین می‌کنه اینارو؟ از لابه‌لای همین دست و پا زدن‌های غلط که…؛ شاید شما انتظار پشیمانی از صاحبش داری، یهو پختگی از اونجا در میاد؛ چه قوی زیبایی که جوجه اردک زشتی بود؛ چه پروانه‌ها که توی پیله بود؛ هر چه زشت‌تر زیباتر؛ هر چه سیاه‌تر سپیدتر».

دیدگاه خواننده

اینها بخشی از صحبت‌های معروف حامد بهداد، بازیگر مطرح سینمای ایران است که در یک برنامه اینترنتی به نام فیلم کات که متعلق به سایت آپارات می‌باشد پخش شده بود. این طرز نگاه به زندگی حاکی از آن است که حامد بهداد از تجربه کردن ترسی ندارد و معتقد است هر چه که انسان را خوشحال می‌کند، نباید آن را از خود دریغ کند، بلکه باید بجنگد، شکست بخورد و مورد تمسخر دیگران قرار بگیرد تا به نتیجه دلخواه خود برسد. او در واقع جزء آن دسته از هنرمندان است که به سراغ علایق شخصی خود می‌رود و توجهی به نظرات دیگران ندارد. همین طرز فکر باعث شده تا او علاوه بر فعالیت در سینما، سری هم به حوزۀ موسیقی بزند و آثاری را از خود ارائه دهد.

آثار موسیقی

شاید شروع خوانندگی او از سال ۱۳۷۹ در  فیلم سینمایی آخر بازی به کارگردانی و نویسندگی همایون اسعدیان بوده است. خوانندگی برای فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی تا جایی ادامه پیدا کرد که مهران مدیری گروه موسیقی‌ای را به نام دارکوب تشکیل داد و از حامد بهداد درخواست کرد تا به عنوان خوانندۀ مهمان، قطعاتی از آلبوم دارکوب را با هم ضبط کنند. آنها حتی این اثر را در کنسرت‌های مختلف اجرا کردند. بعدها حامد بهداد آلبوم دیگری نیز به نام هفتاد و سومین نفر به همراه بهروز رضوی و شهاب حسینی ارائه کرد. از نحوۀ اجرای او در آثارش می‌توان این را پی برد که او علاقه‌مند به موسیقی راک و بلوز است. او که آثار موسیقی متعددی را به صورت آلبوم‌های گروهی و موسیقی فیلم کار کرد، این را در خود دید که برای اولین‌بار آلبوم مستقلی به نام هزار هیچ را منتشر کند.

معرفی آلبوم

حامد بهداد برای تولید اولین آلبوم خود سراغ موسیقی پاپ و جریان اصلی نرفته، بلکه جریان فرعی را برای فعالیت انتخاب کرده است. آهنگسازی این آلبوم به طور مشترک با مسعود فیاض‌زاده و حامد بهداد بوده وتنظیم تمام قطعات را مسعود فیاض‌زاده انجام داده است. این اثر شامل ۷ قطعه از اشعار حافظ با نام‌های: من خراب، نمی‌ارزد، دل و دین، تخت‌جم به باد، هزار هیچ، سرو چمن، صوفیان رقص‌کنان می‌باشد. ارسال نسخه‌های پیش خرید شده از دهم بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده است و آلبوم به شکل دیجیتال در تمام پلتفرم‌های بین‌المللی در دسترس است. در ایران هم، نسخۀ دیجیتالی از سایت بیپ تونز قابل تهیه است. همچنین فروش فیزیکی این آلبوم، در سایت تیکوک ادامه دارد.

 

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.