معرفی ۵ سریال برتر کمدی سال ۲۰۲۰ | بخند، ولی فراموش نکن!

مدیر سایت 754 روز پیش
بازدید 73 بدون دیدگاه

از نخستین روزهای ظهور سینما به عنوان هنر هفتم و رسانۀ جدید، ژانر کمدی، همواره از مهم‌ترین و محبوب‌ترین‌ها بوده است. از چاپلین اسطوره‌ای گرفته تا وودی آلن، در فراز و فرود‌های تاریخ، این کمدی بوده که انسان‌ها را خندانده و همزمان به تفکر وا داشته است. این ژانر اگرچه در ایران، نمایندگان قدرت‌مندی ندارد و بیشتر به ابتذال کشیده شده، اما در دنیای پست‌مدرن و خصوصا با گسترش غیرقابل‌توقف مجموعه‌های تلویزیونی، آثار قابل توجهی را ارائه داده است که در پسِ خنده، انسان را به فکر فرو می‌برد. در ادامه، پنج سریال کمدی برتر و محبوب سال ۲۰۲۰ را به طور خلاصه معرفی خواهیم کرد.

  1. آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم (What We Do in the Shadows)

روایت داستان چند خون‌آشام که به کلی از زمان بیگانه‌اند، شاید ترسناک به نظر برسد اما سریال کمدی آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم با روایت مستندگونۀ خود، می‌تواند لحظات خنده‌دار بسیاری را خلق کند. این مجموعۀ تلویزیونی که اقتباسی از فیلمی به همین نام است، با نگاه به مؤلفه‌های اصلی ژانر خون‌آشام، تلاش خون‌آشام‌ها را برای برقراری رابطه با دیگر انسان‌ها، به شکلی هجوآمیز، شوخ‌طبعانه و خالی از احساس، به تصویر می‌کشد. فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۹ منتشر و با استقبال خوبی مواجه شد. نظرات مثبت مخاطبان و منتقدان به آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم، زمینۀ ساخت و انتشار فصل دوم آن در سال ۲۰۲۰ را فراهم کرد. رضایت ۱۰۰ درصدی منتقدان راتن تومیتوز، این کمدی ترسناک و هجوآمیز را در لیست بهترین سریال‌های کمدی سال ۲۰۲۰ قرار می‌دهد و نباید از تماشایش غافل شد.

  1. تد لاسو (Ted Lasso)

اولین و جذاب‌ترین سریال در مورد فوتبال، می‌تواند لقب برازند‌ه‌ای برای سریال تد لاسو باشد. صاحب یک باشگاه لیگ برتری در انگلستان، برای انتقام از همسرش که عاشق این باشگاه است یک مربی بی‌نام و نشان به نام تد لاسو را استخدام می‌کند. لاسو برای ارتقاء جایگاه این باشگاه در جدول لیگ تلاش می‌کند و در این میان، لحظات دل‌نشین و خنده‌داری به وجود می‌آید. هدف رئیس باشگاه از استخدام لاسو، تضعیف باشگاه است اما در نهایت، همه‌چیز بر خلاف انتظار او و دیگران رقم می‌خورد. انتشار نخستین فصل این سریال در سال ۲۰۲۰ به قدری مورد رضایت مخاطبان واقع شد که فصل دوم آن نیز در همین سال و در ده قسمت منتشر شد و سومین فصل آن هم در راه است. اگر رضایت ۹۸ درصدی مخاطبان این سریال را در راتن تومیتوز در کنار محبوبیت ۹۱ درصدی آن بین منتقدان قرار دهیم، به این نتیجه خواهیم رسید که این کمدی ورزشی، حتما ارزش تماشا کردن را دارد.

  1. گروه جستجو (Search Party)

چهار جوان خودپسند، پس از ناپدید شدن دوست قدیمی دوران دانشگاهشان، در مسیر پیداکردنش با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند. سریال گروه جستجو در ژانر کمدی سیاه توانست پس از انتشار فصل نخست خود در سال ۲۰۱۶، مورد رضایت ۱۰۰ درصد منتقدان راتن تومیتوز واقع شود. فصل سوم این سریال در سال ۲۰۲۰ نیز توانست ۹۲ درصد منتقدان و مخاطبان این سایت را راضی کند تا به عنوان یکی از بهترین سریال‌های کمدی این سال مطرح شود. گروه جستجو علی‌رغم کمتر دیده شدن، مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفت است و به دنبال نمایش تصویری صادقانه از دنیای پست مدرن می‌باشد. این طنز سیاه در عین شوخ طبعی بی‌رحمانه‌ای که دارد، بسیار همدل و صمیمی است و اگر به دنبال تماشای یک سریال غیرمعمولی و خاص هستید، حتما آن را تماشا کنید.

  1. جستجوی افسانه‌ای ضیافت کلاغ سیاه (Mythic Quest: Raven’s Banquet)

شاید بتوان بازی‌های ویدئویی را در سال‌های اخیر، مهم‌ترین رقیب دیگر رسانه‌های تصویری دانست حال زمانی که یک سریال تلویزیونی خوش ساخت داشته باشیم که اتفاقا نتفلیکس پشت آن باشد و به مقولۀ بازی‌های ویدئویی بپردازد، قطعا می‌تواند مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. داستان یک تیم تولید بازی‌های ویدئویی است که یک بازی پرمخاطب و پرفروش را ارائه می‌دهد و باید با اضافه کردن چیزهای جدید به آن و پشتیبانی‌های بعدی، بازار خود را حفظ کنند. برای لذت بردن از جستجوی افسانه‌ای ضیافت کلاغ سیاه لازم نیست یک بازی‌کن حرفه‌ای بازی‌های ویدئویی باشی، بلکه این مجموعه می‌تواند افراد کاملا ناآشنا با این حوزه را نیز جذب کند. شخصیت‌پردازی دقیق و داستان خلاقانۀ این مجموعه، از نقاط قوت آن به شمار می‌آید. رضایت ۹۴ درصدی منقدان راتن تومیتوز را هم به این نکات اضافه کنیم تا برای تماشای این سریال بیشتر راغب شویم.

  1. خانۀ بزرگ عمه دونا (Aunty Donna’s Big Ol’ House of Fun)

توجه پوچ‌گرایانه به اتفاقات روزمرۀ زندگی سه جوان استرالیایی در خانۀ عمه دونا، هستۀ مرکزی مجموعۀ خانۀ بزرگ عمه دونا را شکل می‌دهد. نگاه ابزود و پوچ‌انگارانۀ سازندگان به روزمرگی‌های زندگی در دوران معاصر ، به روایت ویژه و خنده‌داری منجر شده است که می‌تواند هر بیننده‌ای را جذب کند. کمتر سریالی را می‌توانید پیدا کنید که در راتن تومیتوز توانسته باشد ۱۰۰ درصد منقدان را راضی کند اما خانۀ بزرگ عمه دونا توانسته این کار سخت را ممکن کند. فصل اول این سریال با شش قسمت توانست جای خود را در میان علاقه‌مندان سریال‌های کمدی باز کند و طرفدارانش را در انتظار فصل جدید خود بگذارد. اگر می‌توانید غیرقابل توجیه بودن پوچی و اتفاقات احمقانۀ زندگی را درک کنید، حتما از تماشای این سریال لذت خواهید برد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.