معرفی سریال «آن روز» (ژیل کولیر، ۲۰۱۸) | نفس‌گیر

مدیر سایت 693 روز پیش
بازدید 43 بدون دیدگاه

امروزه به عنوان مخاطب، انتخاب‌های گسترده و متنوعی در زمینه سریال در اختیارمان قرار گرفته و پلتفرم‌های مختلف سعی دارند با ساخت طیف متنوعی از ژانرها، هر نوع سلیقه‌ای را به خود جلب کنند. تا چند سال قبل، سریال‌های انگلیس زبان در دنیا حرف اول را می‌زدند اما حال توجه خاصی به سریال‌های غیر انگلیسی زبان شده است و بعد از موفقیت سریال‌های چون تاریکی و خانۀ کاغذی، مخاطبان هم به سمت این سریال‌های محصول نقاط مختلف جهان رفته‌اند و دیگر، زبان و معروفیت عوامل، تاثیر زیادی در نظر آنها ندارد. اما سریال آن روز که محصول بلژیک است به اندازه‌ای که باید به آن توجه نشده است و حال کم‌کم بعد از دو سال که از انتشار آن می‌گذرد در ایران مورد توجه قرار گرفته است.

خلاصۀ داستان

آن روز اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ در شبکه اس‌بی‌اس بلژیک در دوازده قسمت منتشر شد و خیلی زود مورد توجه قرار گرفت و توانست در عرصۀ جهانی هم به موفقیت برسد و جوایز مختلفی را به‌دست آورد و در آی‌ام‌دی‌بی امتیاز بالای ۸/۴ را دریافت کند. این سریال اکشن، جنایی و درام، قصۀ گروهی سارق است که در یک روز سرد زمستانی به یک بانک دستبرد می‌زنند و در ادامه به صورت موازی شاهد درگیری آنها و پلیس هستیم و البته شخصیت‌های دیگری که هر کدام به نوعی در این ماجرا درگیر می‌شوند.

روایت موازی

نوع روایت سریال و پرداختن مجزا و دقیق به هر دو طرف سارقین و پلیس‌ها و نشان دادن اتفاقات از زاویه‌دید آنها، نکتۀ مثبت اصلی سریال را تشکیل می‌دهد که البته با وجود تعدد شخصیت‌ها و خرده پیرنگ‌ها، قصه دارای انسجام کاملی است و همۀ اتفاقات در راستای اثر رخ می‌دهند. نکتۀ مهم دیگر سریال این است که همۀ ماجرا در یک روز رخ می‌دهد که همین مسئله باعث تعلیق و غافلگیری مثال‌زدنی در سریال شده است. زوجی که فیلمنامۀ آن روز را نوشته‌اند، تقریبا چهار سال وقت صرف کردند تا این قصۀ پرکشش را بیافرینند و ماجرایی واحد را از زبان هر دو طرف آن بیان کنند.

در رقابت با بزرگان

در ادامه باید به کارگردانی بسیار خوب سریال اشاره کرد که به اندازۀ قصه، قابل تحسین است و به همراه بازی خوب و یک‌دست بازیگران منجر به فضاسازی گیرایی شده است و به این موارد باید به طراحی صحنه و لباس و همینطور موسیقی درخشان اثر را نیز افزود. تمام عوامل سریال آنچنان که باید در کنار هم قرار گرفتند تا این تریلر جنایی و معمایی، با فرم ویژه‌ای که دارد، در انتهای هر قسمت، مخاطب را تشنۀ قسمت بعدی نگاه دارد.

سریال آن روز به راحتی می‌تواند با آثار بزرگ و معروف اچ‌بی‌او و نتفلیکس رقابت کند و اثری پر از تعلیق و غافلگیری است که تا ثانیه آخر مخاطب را درگیر می‌کند، پس دیدنش را از دست ندهید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.