معرفی سریال «تئوری بیگ‌بنگ» (چاک لوری، بیل پریدی، ۲۰۱۹-۲۰۰۷) | بازینگا!

بعد از موفقیت سریال‌های کمدی چون دوستان، توجه به این نوع از سریال‌ها در میان مخاطبان خاص و عام بیشتر شد و به مرور آثار زیادی با این فرمول ساخته شدند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌شود به سریال آشنایی با مادر و تئوری بیگ‌بنگ اشاره کرد. این دسته از آثار که به سریال‌های سیتکام یا کمدی موقعیت شناخته می‌شوند معمولا روایتگر ماجراها و روابط چند دوست با ویژگی‌های مختلف و البته جذاب هستند که در موقعیت‌های مختلف زندگی روزمره و در مکان‌های ثابت مانند خانه، محیط کار و یا یک پاتوق همیشگی نشان داده می‌شوند؛ که از ویژگی‌های مهم آن صدای خنده تماشاگران و طول زمانی حداکثر بیست‌دقیقه می‌باشد.

خلاصۀ داستان

سریال تئوری بیگ‌بنگ یا تئوری انفجار بزرگ، داستان زندگی چهار دانشمند باهوش اما غیر‌اجتماعی است که اولین‌بار در سال ۲۰۰۷ ازشبکه سی‌بی‌اس پخش شد که در فصل اول با واکنش‌های مختلفی از سوی بینندگان و منتقدان روبه‌رو شد اما در فصل‌های دوم و سوم به بلوغ کامل رسید و موفقیت‌های زیادی را در جشنواره‌های مختلف در طول دوازده فصل کسب کرد.

قصۀ سریال از آنجایی شروع می‌شود که لئونارد و شلدون با بازی جانی گالکی و جیمز پارسونز با همسایۀ جدید خود؛ پنی (کیلی کوئوکو) آشنا می‌شوند. تضاد شخصیتی بین این دو دانشمند و در ادامه دو دوست دیگر آنها با پنی، دختر جذاب و اجتماعی، موقعیت‌های طنز بسیاری را ایجاد می‌کند و علاقۀ لئونارد به پنی جزو خط‌های اصلی قصه می‌شود.

شخصیت‌های جذاب

موفقیت این سریال‌ها به شدت وابسته به خلق شخصیت‌های جذاب و منحصر به‌فرد است و تجربه نشان داده هر چقدر کارکترهای اغراق آمیزتری داشته باشید سریال موفق‌تر خواهد بود البته این مسئله مستلزم باور‌پذیری و پرداخت لازم ابعاد مختلف شخصیت‌ها است. هر کدام از این چهار دانشمند دارای خصوصیات منحصر‌به‌فردی هستند که برجسته‌ترین آنها کارکتر شلدون کوپر است که به شدت مخالف با تغییر و البته ایجاد ارتباط جدید با آدم‌ها است و قوانین سفت و سختی دارد که دیگران را مطیع خود می‌کند؛ این مسئله تا جایی پیش می‌رود که برای هم خانه‌اش لئونارد قراردادهای مختلفی تنظیم کرده است و در مواقع مختلف به آن استناد می‌کند و همین درگیری این دو نفر باعث جذابیت بیشتر سریال می‌شود. این کارکتر آنقدر جذاب است که بعدها سریال دیگری بر اساس کودکی این شخصیت ساخته شد.

قطعا اگر به صدای خندۀ استودیویی تماشاگران این آثار عادت نداشته باشید ممکن است در ابتدا با آن ارتباط برقرار نکنید اما در ادامه همین مسئله می‌تواند باعث جذابیت و البته درک درست از شوخی‌ها، به خصوص برای مخاطبان غیرانگلیسی زبان شود. پس اگر تابه حال به تماشای این نوع از سریال‌ها ننشسته‌اید و یا از طرفداران سریال دوستان هستید، تئوری بیگ‌بنگ قطعا انتخاب درست و بی‌نظیری خواهد بود.

پرینت
کلمات کلیدی

https://acas.media/?p=9254

مطالب مرتبط

مطلبی یافت نشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

زیر و بَم

گشت و گذار

دِل‌بَرها

فهرست