تفسیر معنی و مفهوم علائم شستشوی لباس ها

مدیر سایت 692 روز پیش
بازدید 137 بدون دیدگاه

درست است که جنس لباس اهمیت زیادی دارد اما شما چقدر آن را درست می‌شویید تا دوام بیشتری داشته باشد؟ یک برچسب از داخل لباس‌ها به ما می‌گوید که بهترین نحوه رفتار با آن لباس چگونه است؟ نمادهایی که دستورالعمال شستشو تا اتو و خشک کردن را نشان می‌دهد. یک راهنمای سریع از نمودارها و نمادها به شما کمک می‌کند که معنای داخلی آن را استخراج کنید و از لباس خود محافظت کنید. توجه داشته باشید که انتخاب دمای مناسب در چرخه شستشوی لباس بسیار اهمیت دارد. تا حدی که می‌تواند از آسیب خوردن پارچه لباس شما جلوگیری کند.

معنای هر یک از علائم شستشو روی لباس

هر یک از علائم روی لباس‌ها به ما می‌گویند که چگونه می‌توانیم لباس‌ها را بشوییم. درجه حرارت یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی لباس‌ها مشخص شده است. به برچسب لباس‌های خود توجه کنید. درجه حرارت در اغلب لباس‌ها مشخص شده است. اگر روی ظرف آبی علامت ضربدر دیدید به معنای عدم اجازه استفاده از ماشین لباسشویی در شستشوی لباس است.

نماد خشک شویی

نمادهای خشک‌شویی روی برچسب‌های پارچه بعضی از لباس‌ها به این معنا است که لباس خود را داخل ماشین لباسشویی نیندازید. برای تمیز کردن لباس‌ها به دستور مورد نظر توجه کنید. در حالت کلی ممکن است به شما تنها گفته باشد که لباس را خشکشویی کنید. در بعضی از شرایط نماد خشک‌شویی نیز با دستورهایی همراه است که جزییات بیشتری را از نحوه شستشو به شما گفته است.

نشان دایره به معنای این است که شما فقط باید لباس خود را از طریق خشکشویی بشویید. اگر داخل این دایره حرف انگلیسی A  را دیدید به معنای این است که با هر حلال و مایعی میتوانید این لباس را خشکشویی کنید. نماد دایره‌ با حرف انگلیسی P به معنای استفاده از هر حلالی به جز تری کلرواتیلن است. نماد دایره با حرف انگلیسی F به معنای مجاز بودن از مایع پترولیوم و ممنوعیت سایر حلال‌ها است. اگر روی دایره خط کشیده بود به معنای این است که نباید این لباس را خشکشویی کنید.

نماد اتو زدن

نمادهای اتو زدن با یک نماد شبیه به اتو نشان می‌دهد که حداکثر درجه حرارت برای اتو کردن لباس چه درجه‌ای است. اول از همه توجه داشته باشید که اگر ضربدری روی علامت اتو وجود داشت، به معنای این است که نباید این لباس را اتو کنید. اگر زیر اتو دو خط کشیده شده بود و علامت ضربدر داشت، به معنای ممنوع بودن بخاردهی به لباس است. نقطه‌های داخل اتو به معنای میزان حرارت مورد قبول در روند اتو کردن است. یک نقطه به معنای خنک بودن اتو(تا ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد)، دو نقطه به معنای متوسط بودن حرارت اتو(تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد) و سه نقطه به معنای داغ بودن درجه حرارت اتو(تا ۲۰۰ درجع سانتی‌گراد) است.

نماد خشک کردن با ماشین لباسشویی

وجود یک دایره به معنای این است که می‌توانید از خشک‌کن استفاده کنید. اگر داخل این دایره یک نقطه قرار داشت، به این معنا است که در روند خشک کردن لباس خود، باید از حرارت کم استفاده کنید. وجود سه نقطه در دل این دایره به معنای استفاده از خشک‌کن با درجه حرارت بالا است. یک دایره در مربغ و یک خط زیرش به معنای لباس‌های بشور و بپوش هستند. اگر زیر این علامت دو خط کشیده شده بود به معنای پارچه حساس است که در خشک‌شدن باید مورد نظر قرار گیرد.

اگر روی این دایره در میان مربع قرار گرفته خط کشیده شد، به معنای ممنوعیت استفاده از خشک کن است. مربعی که خطوط عمودی در آن قرار گرفته است به معنای خشک کردن لباس بدون چلاندن آن است.

نماد خشک کردن طبیعی لباس

لباس‌ها در شرایطی فقط باید به حالت طبیعی خشک شوند. در این حالت نباید از وسایل حرارت، خشک‌کن‌ها و سایر روش‌های غیر طبیعی استفاده کنید. باید لباس را به روشی که گفته شده است رها کنید تا خشک شود. این نماد در داخل یک مربع ترسیم می‌شود و نشانگر روش طبیعی در خشک کردن لباس است.

نکات مهمی که باید درباره انتشار عکس کودکان در اینترنت بدانید

نماد چلاندن لباس

اگر نمادی را دیدید که لباسی به حالت چلانده شده است و روی آن ضربدری را دیدید، یعنی چلاندن لباس ممنوع. در این شرایط ممکن است لباس شما چروک‌هایی بردارد که تا ابد از بین نرود و ممکن است به بافت لباس شما آسیب وارد شود. بنابراین به این نماد توجه لازم را بکنید و چنانچه از شما خواسته شده است از لباس خود مراقبت کنید.

نماد سفیدکننده روی برچسب

علامت مثلثی که روی آن ضربدر خورده است یعنی به هیچ وجه از سفیدکننده‌ها استفاده نکنید. در این حالت استفاده از سفیدکننده‌ها به پارچه لباس آسیب وارد می‌کند. مثلث ساده به معنای مجوز استفاده از سفید کننده‌ها است. اگر داخل مثلث دو خط اریب بود به معنای امکان استفاده از سفیدکننده‌های غیر کلری است. به این علامت‌ها توجه لازم را بکنید و عمر لباس‌های خود را افزایش دهید.

نماد شستشوی لباس های الیاف مصنوعی و نخی

 

در نماد شستشوی لباس های الیاف مصنوعی و نخی، علامت SYNTHETIC را در شستشوی آن‌ها ملاک قرار دهید. در خشک شدن لباس‌ها دایره‌ای که زیر آن دو خط کشیده شده باشد به معنای لباس‌های حساسی هستند که باید در برنامه‌های ماشین لباسشویی مورد نظر قرار گیرند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.