معرفی فیلم «مبارزۀ مرگبار» (سایمون مک‌کوید، ۲۰۲۱) | تماشای بازی محبوب

مدیر سایت 740 روز پیش
بازدید 91 بدون دیدگاه

اگر اهل بازی‎‌های ویدئویی باشید، حتما یک‌بار هم که شده، یکی از سری بازی‌های مبارزۀ مرگبار را تجربه کرده‌اید. بازی مبارزه‌ای و بسیار خشنی که از سال‌ها قبل مورد توجه بازیکن‌های بازی‌های ویدئویی قرار داشته است. تا پیش از این، دو فیلم سینمایی و یک انیمیشن بلند و دو مجموعه تلویزیونی از این بازی محبوب اقتباس شده که فیلم سینمایی مبارزۀ مرگبار (Mortal Kombat) که در سال ۲۰۲۱ انتشار یافته، سومین نسخۀ سینمایی این بازی به حساب می‌آید. کمپانی برادران وارنر به عنوان توسعه‌دهندگان این بازی، وظیفۀ پخش این فیلم را بر عهده داشته که با اندک اندک فروکش کردن کرونا در سراسر جهان، به فروش خوبی هم رسیده است.

اولین نکته‌ای که در مورد تماشای مبارزۀ مرگبار می‌شود گفت این است که به دلیل خشونت بسیار آن، توصیه می‌شود که کودکان و نوجوانان آن را تماشا نکنند. این فیلم ۵۵ میلیون دلاری، بیش از ۶۹ میلیون دلار فروخت تا بارقه‌های امید در مورد صنعت سینمای جهان زنده بماند. اگرچه مبارزۀ مرگبار همانند نسخۀ بازی خود، یک اثر تجاری محسوب می‌شود اما تأثیرپذیری‌اش از مانگاها و جهان کمیک، بر جنبه‌‌های هنری فیلم می‌افزاید. برخلاف منتقدان راتن تومیتوز، ۸۶ درصد مخاطبان این سایت، فیلم را دوست داشته‌اند که قابل پیش‌بینی هم هست و امتیاز۶/۵ از آی‌ام‌دی‌بی نیز نمی‌تواند مانع از بیشتر دیده شدن آن شود.

خلاصۀ داستان

جدال بین دو قبیلۀ نینجاهای زرد و آبی، به قتل‌عام نینجاهای زرد می‌انجامد و بی هان (ساب زیرو)، با کشتن خانوادۀ هانزو (اسکورپین)، او را نیز به جهنم می‌فرستد. تا اینجا، جدال همیشگی میان این دو کارکتر تکرار می‌شود اما ارباب ری‌دن، دختر‌بچۀ هانزو را که زنده مانده، پیدا می‌کند و نسل او ادامه می‌یابد تا قهرمانی از تبار او تربیت شود. تا انتهای فیلم مبارزات مرگباری میان قهرمانان دو جهان ادامه پیدا می‌کند پس اگر می‌خواهید مبارزات قهرمانان محبوب خود در بازی را به صورت واقعی ببینید حتما مبارزۀ مرگبار را تماشا کنید.

تکرار

گِرگ روسو و دیوید کالاهام در مقام نویسنده، عملا ابتکار جدیدی به خرج نداده‌ و صرفا داستان قدیمی بازی مبارزۀ مرگبار یا مورتال کمبت را باز نویسی کرده‌اند. تنها اتفاق تازۀ این داستان، اضافه شدن شخصیت جدیدی است که اگرچه ظرفیت خوبی برای پردازش دارد و حتما در آینده، بیشتر از این کارکتر خواهیم شنید، اما در این فیلم، او به قدری کوچک است که مشکل به‌توان او را به عنوان قهرمان اصلی فیلم تصور کرد. جلوه‌های ویژۀ استفاده شده در این نسخه از فیلم نیز، از حد انتظار، بسیار پایین‌تر است تاجایی که برخی از مخاطبان معتقدند نسخۀ ۲۰ سال قبل آن، جلوه‌های ویژه باورپذیرتری داشته که شاید به‌توان ناامیدی از فروش فوق‌العاده در شرایط کرونایی را علت دل ندادن ویژۀ سازندگان به این اثر دانست.

دل‌خوش کردن بازی‌دوستان

می توان مخاطبِ هدف احتمالی مبارزۀ مرگبار را، بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای که امروزه به یک صنعت پرسود تبدیل شده است، در نظر گرفت. برخورد کارگردان با بسیاری از سکانس‌های فیلم، وفاداری زیادی به کات‌سین‌های نسخۀ بازی آن دارد. سازندگان حتی در استفاده از برخی دیالوگ‌های گوشواره‌ای بازی نیز ترسی نداشته و پرتکرار از آنها بهره برده‌اند. لذا اگر از علاقه‌مندان به سری بازی‌های مبارزۀ مرگبار هستید، حتما این فیلم را ببینید اما انتظار رو‌به‌رو شدن با یک اثر فاخر و حیرت‌انگیز را نداشته باشید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.